Дневни архиви: 15/08/2019

Huawei нуди до 50% попуст на промена на екранот на мобилни телефони на сите свои клиенти во Северна Македонија

Huawei од од денес започнува нова сервисна кампања во Северна Македонија, која ќе трае до средината на септември. Во овој период, секој доносител на телефон Huawei може да замени скршен или неисправен дисплеј со попуст до 50%, без дополнителни трошоци. ...

Повеќе »

Совршена чоколадна торта со само неколку намирници

Подгответе ја лесно и уживајте во вкусот. За тортата се потребни само неколку намирници- јајца, сечкани бадеми, темно чоколадо, шеќер и путер. За посебен шарм може да се додаде рендана кора од портокал, а за подобро да се „поткрене“  – ...

Повеќе »

Парфемите делуваат на психата и ги будат сеќавањата

Се се случува многу брзо: нашите носни нерви директно се поврзани со чувствата. Од речиси 10 милиони носни клетки во носот, мирисот се спроведува во лимфниот состав во мозокот. Тој дел управува со емоциите. Но, мирисот не делува само на ...

Повеќе »

Чанти за есен од новата колекција на MANGO

Какви чанти ќе носиме оваа есен? Според дизајнерите од Манго, во преден план се shopper моделите, но и малите чанти. Летните трендови се пренесуваат и на есента 2019. Така, и понатамо ќе носиме жолти модели и чанти со животински принт. Во ...

Повеќе »

Поглед на колекцијата на Pal zileri за сезоната есен/зима 2019

Модната марка Pal zileri ја лансираше рекламната кампања за колекцијата есен/зима 2019. Зад фотосесијата стои Солве Сундсбо кој работеше со моделите Кристофер Еинл, Ханс Гобејн, Марк Улц и Николас Ходји. Од клучните модни парчиња за сезоната на постудени денови се издвојуваат ...

Повеќе »

Ирина Шаик во нова рекламна кампања во секси издание

Познатата манекенка Ирина Шаик по разделбата со глумецот Бредли Купер, продолжува да работи со „полна пареа„. Руската убавица имаше бурни и динамични неколку месеци кои сепак, многу добро ги поднесе. Ниедна разделба не е лесна, но Шаик не си дозволи ...

Повеќе »