Дневни архиви: 16/08/2019

Тренд на неделата: Чантичка со колан од Guess

Guess ни носи (како и секогаш) шик модни парчиња за сезоната есен/зима 2019. Од новата колекција на американската модна марка Guess, ја издвојуваме оваа чантичка со колан. Мала е и практична, па лесно ја носиме секаде со себе, а таа ни ...

Повеќе »

AVON со два новитета за 15.јубилеј на својот најпознат мирисен бренд ТТА

Како се менува љубовта со текот на времето? Едноставно, таа станува поекспресивна и постепено се гради, со што станува уште поскапоцена. Истото важи и за TTA мирисите од AVON. Успешната приказна на најпродаваниот мирисен бренд ТТА (Today Tomorrow Always) од ...

Повеќе »

Ангелите на Викторија сикрет вака ја најавија новата колекција

Victoria’s Secret лансираше жешка кампања најавувајќи ја новата колекција на долна облека за сезоната есен 2019.Ангелите Грејс Елизабет, Елса Хоск и Кендис Свонепул се главни лица на кампањата, а со нив се и моделите Кели Гејл и Лорена Дјуран. Фотосесијата ...

Повеќе »

Стопи се од попусти до -70% во Капитол мол

Нашето секојдневие е исполнето со обврски заради кои имаме помалку време за работите кои ги сакаме, посебно за шопингот кој прерасна во задача и нешто што треба да се заврши набрзина. Сепак, постои едно место каде забавата во шопингот е ...

Повеќе »

Мили Боби Браун е нов амбасадор на брендот Pandora

Популарната марка за накит Pandora ги здружи силите со ѕвездата од серијата „Stranger Things“, Мили Боби Браун, за кампањата на новата колекција. Фотографирана од модниот фотограф Кас Бирд, кампањата ќе биде лансирана во октомври, а ќе содржи и краток филм. ...

Повеќе »

Кристи Тајген со линија на очила за сонце, сите по супер цена

Американскиот модел Кристи Тајген е позната по бројните фанови на Твитер кој постојано ги засмејува со шегите, но често знае да предизвика и лавина негативни коментари поради контроверзните твитови. Но, овојпат, Твитер одлично и послужи за промоција на линијата на ...

Повеќе »

Чевлите со квадратна форма се хит за есен/зима 2019

Италијанската луксузна модна марка Bottega Veneta прва го започна трендот на чевли кои имаат квадратна форма во предниот дел. Сега пак, трендот го прифатија бројни луксузни и „хај стрит“ брендови, најавувајќи го како „маст хев“ за есен/зима 2019. Ваквите чевли ...

Повеќе »