Дневни архиви: 18/08/2019

Во Дубаи се отвори фасцинантен вегански ресторан

Дубаи содржи бројни ресторани со Michelin ѕвездички, но сега станува збор за нешто друго – за најголемиот вегански ресторан во светот насловен Веганити.  Луксузниот вегански ресторан се отвори на 16ти август, а гостите можат да уживаат во дури 200 вегански ...

Повеќе »

Емили Ратајковски ги рекламира гаќичките од новата колекција на Инамората

Емили Ратајковски повторно се расоблече на Инстаграм за да ја рекламира својата модна марка Inamorata. 28-годишната моделка и глумица го покажа прекрасното тело, рекламирајќи ги гаќичките со леопрад-принт, од новата колекција. Ратајковски позираше без градник, но градите и се покриени со ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (19ти до 25ти август): Топ знаци на неделата – Девица, Бик и Јарец

Во престојната седмица Венера ќе го напушти знакот Лав и ќе влезе во знакот Девица – се предвидуваат денови полни со љубов и страст за Девиците и за сите земјени знаци, додека љубовни проблемчиња ќе имаат кутрите Близнаци и Риби. ...

Повеќе »

Северина во Струмица го најави есенскиот тренд на силна црвена нијанса

За настапот во Струмица, популарната хрватска пејачка Северина се фотографираше во романтична модна комбинација – здолниште со асиметричен крој и карнери во силна црвена нијанса, во комбинација со точкаста кошула. Силната црвена нијанса веќе ја гледаме на модните парчиња од ...

Повеќе »