Дневни архиви: 22/08/2019

Најнова светска потврда за високиот квалитет на вината на „Tikveš Châteaux & Domaines“

Високи оценки за девет премиум вина на „Tikveš Châteaux & Domaines” Дури девет вина од бренд платформата на „Тиквеш“ – „Tikveš Châteaux & Domaines“ добија високи оценки од познатиот независен вински критичар Џеб Данак (Jeb Dunnuck), кој произлегува од тимот ...

Повеќе »

Што да јадете за побргу да фатите бронзен тен под сонцето

Исхраната игра фундаментална улога во подготовката на кожата за сонцето. Всушност, не се само кремите оние кои му помагаат на нашето тело да добие совршен тен на плажа, туку и изборот на соодветна храна е клучен аспект за брзо добивање ...

Повеќе »

Започнува пријавувањето за Skopje Run 10K – Одберете го својот омилен стартен број

Skopje Run 10K ќе се одржи на 6. октомври 2019 Ова е третата година по ред во која во октомври се очекува нов бран на позитивна енергија. Минатата година во Скопје над 1.600 учесници излегоа на бул. Илинден во склоп ...

Повеќе »

Превкусни медитерански лепчиња

Брз рецепт за (не)домаќинки. Ги обожаваме зашто се приготвуваат брзо, се јадат во друштво, се „бакнуваат“ со лесно бело вино и само штом ќе ја почувствуваме нивната миризба расположението значително ни се поткрева. За да ги приготвите потребнно е: 1 ...

Повеќе »

Ранци од новата колекција на Desigual, толку се слатки и шик!

Барате ранец кој истовремено ќе биде модерен, впечатлив и пркатичен? Ги најдовме во колекцијата есен/зима 2019 на Desigual, достапна во продажба во мултибренд продавницата Fashion& Friends во Скопје Сити мол. Шпанската модна марка Desigual повторно ни носи интересни модели на ранци ...

Повеќе »

Еве каде ќе летуваат Меган Маркл и принцот Хари

Војводата и војвотката од сасекс, Меган Маркл и принцот Хари, ја одбраа Сицилија за летна дестинација каде ќе се одмораат во друштво на синчето Арчи Харисон. Веста ја објави британскиот весник „Експрес“, кој го стави долгиот одмор на војводите под ...

Повеќе »

МакеДокс почна со „Мизерикордија“ на Ксавиер Марадес и „И сѐ стана песна“ на Шејмус Марфи

Првата вечер на фестивалот „МакеДокс“ беше посветена на ентузијастичката екипа која веќе десет години го свива своето гнездо во Куршумли-ан, неуморно ги толкува слоевите на кромидот низ синеастички вибрации и верува дека филмската уметност навистина може да го промени светот ...

Повеќе »