Дневни архиви: 29/08/2019

Црвен тепих на Филмскиот фестивал во Венеција, најубавите модни изгледи (до сега)

Филмските премиери се во пред план, но не станува збор само за филмови, зашто изгледот на ѕвездите на црвениот тепих на 76.издание на Филмскиот фестивал во Венеција, е подеднакво драматичен. Филмскиот фестивал во Венеција ќе се случува од 28 август ...

Повеќе »

Massimo Dutti ја лансираше есенската кампања за новата колекција

23-годишната холандска убавица Ријан Ван Ромпеј е ѕвезда во новата кампања за сезоната есен 2019 на модната марка Масимо Дути. Дизајнерите од шпанската модна марка, акцентот го ставаат на палтата и капутите со вештачко крзно, панталоните со должина до глуждовите ...

Повеќе »

Луксузни дестинации оваа сезона за македонскиот моден дизајнер Папаз

Монте Карло, Ница, Кан, Сен Тропе и Санремо се дестинациите кои ова лето ги посети македонскиот дизајнер Папаз. Тој е на заслужен одмор каде ужива во убавините на овие дестинации. Преку патувањата Папаз постојано црпи идеи за неговите дизајнерски уникатни ...

Повеќе »

Конечно школо! Ве чекаме сите во Рамстор Мол за еден поубав почеток на новата учебна година

Започнете го првиот училишен ден со многу изненадувања и подароци во Рамстор Мол Ве чекаме сите на плоштад Македонија на 02 септември во 17 часот и заедно со Ивце Пивце да маршираме до голем број на подароци во Рамстор Мол ...

Повеќе »

Добитници на наградите на 10. Македокс

На 10. „Македокс“ се доделени награди во пет категории, и тоа: „Кромид“ за најдобар филм во Главната програма, „Млад кромид“ за најдобар филм од нов автор, „Сечкан кромид“ за најдобар краток филм, „Кокарче“ за најдобар филм од Студентската програма и ...

Повеќе »