Дневни архиви: 31/08/2019

Не е се до цената: Како да препознаете и купите квалитетно маслиново масло

Ги знаеме здравствените предности на маслиновото масло и секако сакаме да одбереме квалитетен производ за нас. Обично скапите производи ги изедначуваме со квалитетни, но не мора да значи. Може да одбереме висококвалитетно маслиново масло кое има пристојна цена, а може ...

Повеќе »

10 модели на високи чизми од ZARA за есен/зима 2019

Шпанската модна марка Зара во есенската колекција има повеќе модели на високи чизми, со што ни порачува дека и оваа сезона тие ќе бидат ѕвезди на улиците. „Фрлајќи“ поглед на првите модели на чизми од Зара дизајнирани за секозоната на ...

Повеќе »

Бред Пит – најблескавaтa ѕвездa на 76. Филмски Фестивал во Венеција

На црвениот тепих на филмскиот фестивал во Венеција вниманието го „украде“ филмската ѕвезда Бред Пит, во многу елегантно издание и со широка насмевка на лицето. За сега, може да се каже, дека Пит е кралот на црвениот тепих во Венеција. ...

Повеќе »

Поглед на колекцијата H&M Studio за есен/зима 2019

Моделот Адур Акеч е главно лице во кампањата за новата колекција H&M Studio за есен/зима 2019.  Магичен реализам е насловена кампањата на H&M Studio, и навистина, моделите се магични. Луксузната линија на H&M за сезоната на постудени денови ни носи модерни џемпери и ...

Повеќе »

Нова колекција од L’Oréal Paris во чест на Карл Лагерфелд

Моделите Дауцен Крос, Лума Гроте, Су Ју Парк и Луиз Бурњон се појавуваат во рекламаната кампања за новата козметичка колекција на L’Oréal Paris.Колекцијата е во чест на модниот гениј Карл Лагерфелд и е насловена  L’Oréal Paris x Karl Lagerfeld. Козметичките производи ...

Повеќе »

Месечен хороскоп за септември: Топ знаци на месецот Вага, Лав и Девица

Септември ќе биде месец полн со љубов за Вагите и Девиците. Среќа во љубовта пак, нема да имаат Рибите и Овните. Земјените знаци, благодарение на влијанието на Марс, ќе бидат полни со енергија и „на големо“ ќе ја започнат работната ...

Повеќе »