Месечни архиви: август 2019

Ирина Шаик продолжува да фасцинира, овојпат на насловната на „Вог“

По разделбата со глумецот Бредли Купер, супермоделот Ирина Шиак продолжува да работи со „полна пареа“. Руската убавица го краси августовското издание на „Вог“ Португалија презентирајќи ги есенските модни трендови во едиторијалот.  

Повеќе »

Далечинскиот пристап при работењето е во пораст

Samsung и Microsoft го прошируваат стратешкото партнерство за континуирана поврзаност на сите уреди и платформи Дури 42% од вработените поминуваат повеќе од три часа дневно работејќи на своите мобилни телефони, додека кај миленијалците тој процент е поголем и достигнува 52% ...

Повеќе »

Huawei го лансира новиот оперативен систем, HarmonyOS

HarmonyOS ќе овозможи интелигентно искуство за сите корисници На развојната конференција на Huawei денес, Huawei го лансираше HarmonyOS – нов оперативен систем базиран на микрокернел, дизајниран да испорача кохезивно корисничко искуство низ сите уреди и сценарија. Ричард Ју, извршен директор ...

Повеќе »

Места низ Македонија идеални да се посетат со велосипед

Природните убавини кои ги крие нашата земја се далеку познати, но ретко кој од нас посетил поголем број од истите. Некогаш од немање време, или пак од недостаток на желба или нечувствување предизвик. А тие се толку блиску до нас, ...

Повеќе »

Ријана во кампањата Savage x Fenty

Популарната пејачка продолжи со обидите во модните води, кои и одат одлично.  Ријана продолжува да биде најдобар модел за Savage x Fenty линијата на долна облека. Колекцијата содржи модни парчиња со акцент на пастелните нијанси и ретро стил дизајни. А тука ...

Повеќе »

10-та награда во низа за Господ постои, името и е Петрунија

На штотуку завршениот Филмски фестивал во Херцег Нови во Црна Гора, “Петрунија” ја доби главната наградата ЗЛАТНА МИМОЗА за најдобар филм. Петтчленото жири , составено од Дуња Клеменц, продуцент од Словенија, Винко Брешан, режисер од Хрватска, нашиот најистакнат актер Никола ...

Повеќе »

Голема летна WOW распродажба во Веро центар

Голема летна распродажба со попусти до 80 отсто ќе се случува од 7 до 11 август во Веро центар во Скопје. Потрошувачите ќе може да најдат голем избор на производи во речиси сите продавници меѓу кои и „ДМ“, „Васидора“, „Би ...

Повеќе »

Последната шанса за учество на наградниот конкурс за мобилна фотографија Huawei InFocus и за освојување награда од десет илјади евра

Крајниот рок за пријавување фотографии и видеа на Регионалниот натпревар Huawei InFocus Awards 2019 за мобилна фотографија и видеографија е деновиве. 11-ти август е последен ден до кога можат талентираните фотографи и видео ентузијасти од Централна, Источна и Северна Европа ...

Повеќе »

Бизарна најпопуларна дестинација – Чернобил

Новата хит серија Чернобил на HBO дополнително ја подгреа љубопитноста на туристите да го посетат овој град во Украина. Серијата „Чернобил“ го освои светот претставувајќи ни ги случувањата од 26ти април 1986 година кои го вознемирија светот. Серијата инспирираше голем број ...

Повеќе »

Бебе Реџа ја претстави новата колекција Bebe Loves Bebe за есен 2019

Пејачката со косовско потекло, која двапати е номинирана за Греми, Бебе Реџа, е главно лице на новата кампања на марката Bebe за сезоната есен 2019. Кампањата е насловена Bebe Loves Bebe. Од колекцијата, на пејачката и се омилени маичките со сребрен ...

Повеќе »