Месечни архиви: август 2019

6 митови за слабеењето на кои редовно наседнуваме

Кога милијарди долари се во прашање кои се „вртат“ благодарение на апчињата за слабеење и диетите кои секојдневно „никнуваат“, не е чудо што постојат и дузина дезинформации за тоа што е добро, а што лошо кога сакаме да ослабеме. Еве ...

Повеќе »

Црвената нијанса ќе биде ѕвезда за оваа есен/зима 2019

Кога ќе се спомне црвената боја веднаш не асоцира на љубов и страст, а сепак, тоа е нијанса во која секој изгледа привлечно. Дизајнерите предвидуваат дека црвената нијанса ќе доминира во сезоната на постудени денови. Бројни убави црвени модни парчиња ...

Повеќе »

Емили Ратајковски провоцираше гласини дека е бремена

Манекенката и глумица Емили Ратајковски ги изненади и збудни своите фанови кога на Инстаграм под постираната фотографија на која позира со сопругот Себастијан Бер, напиша „мама и тато“. Следуваа лавина на коментари и честитки. -Мама и тато, напиша прочуената убавица ...

Повеќе »

Поглед на новата H&M Home колекција за најмладите

H&M Home ја претстави најслатката колекција  за сезоната – колекцијата за најмладите. Колекцијата е исполнета со декоративни детали кои истовремено ги поттикнуваат децата на истражување и учење. Есенската колекција дизајнирана за детските соби носи постелнини и теписи, кутии и корпи ...

Повеќе »

Најнова светска потврда за високиот квалитет на вината на „Tikveš Châteaux & Domaines“

Високи оценки за девет премиум вина на „Tikveš Châteaux & Domaines” Дури девет вина од бренд платформата на „Тиквеш“ – „Tikveš Châteaux & Domaines“ добија високи оценки од познатиот независен вински критичар Џеб Данак (Jeb Dunnuck), кој произлегува од тимот ...

Повеќе »

Што да јадете за побргу да фатите бронзен тен под сонцето

Исхраната игра фундаментална улога во подготовката на кожата за сонцето. Всушност, не се само кремите оние кои му помагаат на нашето тело да добие совршен тен на плажа, туку и изборот на соодветна храна е клучен аспект за брзо добивање ...

Повеќе »

Започнува пријавувањето за Skopje Run 10K – Одберете го својот омилен стартен број

Skopje Run 10K ќе се одржи на 6. октомври 2019 Ова е третата година по ред во која во октомври се очекува нов бран на позитивна енергија. Минатата година во Скопје над 1.600 учесници излегоа на бул. Илинден во склоп ...

Повеќе »

Превкусни медитерански лепчиња

Брз рецепт за (не)домаќинки. Ги обожаваме зашто се приготвуваат брзо, се јадат во друштво, се „бакнуваат“ со лесно бело вино и само штом ќе ја почувствуваме нивната миризба расположението значително ни се поткрева. За да ги приготвите потребнно е: 1 ...

Повеќе »

Ранци од новата колекција на Desigual, толку се слатки и шик!

Барате ранец кој истовремено ќе биде модерен, впечатлив и пркатичен? Ги најдовме во колекцијата есен/зима 2019 на Desigual, достапна во продажба во мултибренд продавницата Fashion& Friends во Скопје Сити мол. Шпанската модна марка Desigual повторно ни носи интересни модели на ранци ...

Повеќе »

Еве каде ќе летуваат Меган Маркл и принцот Хари

Војводата и војвотката од сасекс, Меган Маркл и принцот Хари, ја одбраа Сицилија за летна дестинација каде ќе се одмораат во друштво на синчето Арчи Харисон. Веста ја објави британскиот весник „Експрес“, кој го стави долгиот одмор на војводите под ...

Повеќе »