Дневни архиви: 02/09/2019

Се отвори првиот центар на стартап заедницата во Скопје – MKstartups Space

Македонската стартап заедница доби свој центар MKstartups Space наменет за настани, вмрежување и едукација на иновативните претприемачи. Центарот се наоѓа во Скопје на локација кај автобуската станица Рекорд, и е под водство на Асоцијацијата Стартап Македонија во соработка со Фондот ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (2ри до 8ми септември): Топ знаци на неделата – Девица, Вага и Лав

Венера е во знакот на Девица и ќе ги фаворизира љубовните врски на сите земјени знаци, секако најмногу на родените во знакот на Девица. Помалку среќа во љубовта ќе имаат кутрите Риби, Стрелци и Близнаци. А вие, во кој знак ...

Повеќе »

Денеска маршираме до Рамстор Мол заедно со Ивце Пивце

Многу изненадувања, подароци и ваучери за сите деца во Рамстор Мол Денеска во 17 часот на плоштад Македонија ве чека Ивце Пивце со своите пријатели, жонглери, магионичари, пантомимичари, дечињата од Брејк а лег заедно да марширате преку улица Македонија до ...

Повеќе »

Се омажи поранешната девојка на принцот Хари, венчаницата била изработувана 640 часа

Славната пејачка Ели Гулдинг (32), на јавноста позната како поранешна девојка на принцот Хари, се омажи за трговецот и галерист Каспар Џоплинг. Луксузната свадба го привлече вниманието на светот. На свадбената церемонија присуствувале бројни познати чиности меѓу кои и глумецот ...

Повеќе »

Моника Белучи со поранешниот сопруг заедно на црвенио тепих

Поранешниот пар Моника Белучи и Вансан Касел се појавија заедно на црвениот тепих на Филмскиот фестивал во Венеција. Поводот за заедничко појавување е прикажувањето на филмот во кој заедно глумат Irréversible, од 2002 година. За оваа пригода, убавата италијанска глумица носеше ...

Повеќе »