Дневни архиви: 03/09/2019

Од денес, телекомуникациската компанија оне.Вип станува А1 Македонија ДООЕЛ, а брендот Vip станува А1

Консолидирајќи ја својата позиција во рамките на A1 Телеком Австрија Групацијата, присутна во седум земји во регионот, Vip го претстави новиот бренд на компанијата – А1. На настанот по повод официјалното ребрендирање, главниот извршен директор на А1 Телеком Австрија Групацијата, ...

Повеќе »

И деца ќе учествуваат на „Трчај бе“ во Битола на 15-ти Септември

Немој да трчаш, ќе се испотиш! Застани, ќе паднеш, доста со трчање наоколу! Не трчајте низ ходниците во училиште! Ова се само дел од речениците кои толку често им се упатуваат на децата од најрана возраст. Тогаш не треба да ...

Повеќе »

Еве како си поминавме на маршот со Ивце Пивце

САКАМЕ ШКОЛО. САКАМЕ ПОВЕЌЕ ЛЕКТИРИ. ДАВАЈТЕ ДОМАШНИ – НЕ СЕ ИЗДРЖУВА ВЕЌЕ!!! СЕКОЈ ДЕН МАТЕМАТИКА. СЕКОЈ ДЕН ЗА УЖИНКА – ГРАШОК И БОРАНИЈА беа паролите кои дечињата заедно со Ивце Пивце ги носеа од плоштад Македонија до Рамстор Мол. Многу ...

Повеќе »

Црвените чевли на Мерил Стрип наспроти синиот фустан на црвениот тепих во Венеција

Глумицата Мерил Стрип блесна на црвениот тепих на Филмскиот фестивал во Венеција и уште еднаш покажа што значи да се има стил. Облечена во свилен син фустан со цветен принт и макси должина, и во контраст – црвени чевли со  ...

Повеќе »

Ова е најубавиот дом за пензионери

Домот се наоѓа во Јапонија, изграден е меѓу дрвата во Шизуоки, а станува збор за „комуна“ од викендички. Овие прекрасни мали куќички за пензионери се дело на познатиот архитект Исеј Сума. Самиот дизајн го имитира околниот планински пејсаж, додека внатре ...

Повеќе »

Зендаја е лице на новиот парфем на Lancome

Lancome ја претстави кампањата за својот нов парфем насловен Idole, а главно лице на кампањата е холивудската ѕвезда Зендаја. Кампњата го носи мотото “I can, we will”. Новиот мирис е веќе достапен во продажба. Главна нота се розите од Турција кои се ...

Повеќе »

Мајли Сајрус и Кеитлин Картер: Романтични бакнежи на Лаго ди Комо

Пејачката Мајли Сајрус (26) по прекинувањето на врската со глумецот Лијам Хемсворт, ужива во прегратките и бакнежите на американската блогерка, 30-годишната Кеитлин Картер. Лијам и Мајли одлучија да се разделат по само осум месеци поминати во брак, иако двојката беше речиси ...

Повеќе »

Ирина Шаик блеска во новата фотосесија за DSECTION

Руската убавица Ирина Шаик продолжува да ги освојува модните кампањи на познатите луксузни марки и едиторијалите на списанијата. Во најновата фотосесија реализирана во црно-бела техника, таа позира за списанието DSECTION. Фотографијата ја потпишува Нико Бастос. На насловната Шаик носи фустан и ...

Повеќе »

Вашето дете расте и веќе се подготвува за на училиште, а Вашата Samsung гаранција сѐ уште трае

Многу работи можат да се случат во 5 години и затоа Samsung ви нуди 5 години гаранција на бела техника и правосмукалки Модерната технологија, со брз ритам постојано ни носи толку многу поволности што е тешко да го замислиме животот ...

Повеќе »