Дневни архиви: 04/09/2019

„Светски ден на Вранецот“ ќе се одржи во Скопје на 5 октомври

Првиот „Светски ден на Вранецот“ ќе се одржи во Скопје на 5 октомври 2019 година во Double Tree by Hilton Hotel, во организација на Здружението „Вина од Македонија“, во соработка со производителите на оваа сорта од Македонија и од регионот. ...

Повеќе »

Единствен Spinning® центар во Македонија со поинаква спортска приказна

Спорт Инн е единствен Spinning® центар во Македонија дизајниран да биде основата на која ќе ја изградите посакуваната форма и физичка подготвеност. Тие нудат spinning® програма која е прилагодлива за сите, кои е дизајнирана според сертифицирани Spinning® тренери кои ќе ...

Повеќе »

Поглед на колекцијата за есен/зима 2019 од Violeta by Mango

Шпанската убавица Лорена Дуран, која годинава беше именувана за прв „плус сајз“ модел на популарната компанија за долна облека Викторија сикрет, позира за кампањата на есенската колекција на Violeta by Mango. Кампањата е снимена во Париз, Франција, а насловена е Les ...

Повеќе »

Џенифер Лопез го покажа своето извајано тело во бел костим за капење

50-годишната пејачка, танчерка и глумица, Џенифер Лопез, покажа како може да се изгледа на „нејзини“ години, доколку се негува телото, односно, се вежба. Фотографиите направени на јахта во француското гратче Сен Тропе, предизвикаа воодушевување од нејзините фанови на социјалните мрежи. ...

Повеќе »

Ќерката на Синди Крафорд дебитираше на насловната на „Вог“

Главниот уредник на британскиот Вог, Едвард Енинфул, продолжува да размислува надвор од границите – ангажирајќи ја Меган Маркл за гостин- уредник на септемвриското издание, а на насловната страница им даде шанса на Карли Клос и Зои Кравитц, и двете позирајќи ...

Повеќе »

СЕМОС ЕДУКАЦИЈА -Прва акредитирана институција за постсредно образование за графички дизајнери

За прв пат во Македонија, графички дизајнер со акредитирана диплома Семос Едукација стана првата акредитирана институција од страна на Министерството за образование и наука на Република Северна Македонија за спроведување на постсредно специјалистичко образование за квалификацијата – Графички дизајнер на ...

Повеќе »

Sirtfood, нова диета која го освојува светот, а дозволува малку чоколада и вино

Популарноста на sirtfood диетата се должи на тоа што за една недела се губат три килограми, се зајакнува имунитетот, а диетата дозволува малку чоколадо и вино. Диетата се базира на конзумирање на голема количина на протеини, а во фокусот е ...

Повеќе »

Љубовната приказна на Лејди Гага и Дан Хортон продолжува

Минатиот викенд, пејачката и нејзиното ново момче заедно присуствуваа на концертот на The Cure. Пред околу еден месец Лејди Гага беше фотографирана во Лос Анџелес со, непознато за јавноста, момче. И тоа не беше, како што сите мислеа, глумецот Бредли ...

Повеќе »

Викторија Сикрет ги затвора вратите, дали е ова крајот на една модна ера?

Продажбата опаднала драматично, па изгледа дека е донесена драстична одлука. Victoria’s Secret е најпознатиот бренд за долна облека во светот, познат по своите неверојатни модни шоуа и модели со прекрасна убавина, но денес се чини дека е во криза. До ...

Повеќе »