Дневни архиви: 05/09/2019

НАСКОРО | PREMIUM задоволства кои освојуваат!

Ексклузивниот бренд за долна облека, PREMIUM  мистериозно ја најавува новата колекција за есен 2019-та. Објавите каде суптилно ја затскриваат новата колекција и модели, дополнително ја будат заинтересираноста за дизајните и модните парчиња. Каква долна облека ќе биде актуелна, кои се ...

Повеќе »

IFA 2019: Samsung Electronics прославува пет децении од дизајнирање на иднината

Компанијата претставува широк опсег на интелигентни и вмрежани производи дизајнирани да го исполнат нашиот начин на живот кој постојано еволуира Берлин/Скопје, Германија/Македонија – септември 5, 2019 – Samsung Electronics Co., Ltd., денес ја одбележи својата 50. годишнина на IFA 2019 ...

Повеќе »

Збогум Питер Линдберг, великан на модната фотографија

На 74-годишна возраст почина великанот на модната фотографија – Питер Линдберг. Линдберг е германска легенда која го одбележа 20-от век и првиот дел на 21от век. Линдберг е познат, пре се, по тоа што токму преку фотографиите создаде светски супермодели. ...

Повеќе »

ВВ „Тиквеш“ со поддршка за националната одбојкарска федерација

Во пресрет на Европското првенство во одбојка, кое ќе се одржи од 12 до 29 септември, Винарската Визба „Тиквеш“ организираше испраќање на националната одбојкарска репрезентација. „Тиквеш“ е донатор на одбојкарската федерација и подржувач на одбојката во државата, со што како ...

Повеќе »

Шарлиз Терон драстично го смени изгледот: Фризура инспирирана од 60-те години

Глумицата Шарлиз Терон (44), која во последно време експериментира со различни бои и фризури на косата, ги воодушеви фановите со својот нов изглед.  Сега таа има костенлива коса, потсрижана во таканаречена „тенџере“ фризура („bowl cut“). Фризуарата „bowl cut“ беше многу ...

Повеќе »

Eucerin® Hyaluron-Filler Витамин Ц Бустер: Моќен антиоксиданс за свеж и сјаен изглед за само 7 дена

Eucerin® – експертот во медицинската нега на кожата, ја откри својата последна иновација – Hyaluron-Filler Витамин Ц Бустер. Серумот комбинира три активни состојки коишто заедно ја зајакнуваат кожата и ги пополнуваат брчките. Пред првото нанесување, активираниот витамин Ц се меша ...

Повеќе »

Huawei со ексклузивни понуди за новата учебна година

Од 2 септември, Huawei започнува со привлечна кампања за новата учебна година која опфаќа широк спектар на производи од компанијата – паметни телефони, паметни часовници и спортски слушалки за музика. Нивните комбинации го привлекуваат вниманието на студентите кои бараат големи ...

Повеќе »

Есенски фустанчиња од & Other Stories во ретро стил

Во есенската колекција на & Other Stories најдовме мини фустанчиња поинакви од досега видените. Фустанчињата се инспирирани од стилот на 70-те години. Одлично „стојат“ со високи чизми, кои се, исто така, достапни во продажба во есенската колекција. Од палетата на бои ...

Повеќе »

Дуа Липа е лице во новата кампања на Pepe Jeans

Пејачката Дуа Липа е ѕвезда во кампањата за колекцијата есен/зима 2019 на Pepe Jeans. Колекцијата е настаната од соработката на Липа со модната марка и насловена е Dua Lipa x Pepe Jeans. Фотографиите и видеото се снимени во британски ноќен клуб, а ...

Повеќе »