Дневни архиви: 06/09/2019

Ѕирнете во домот на Мерил Стрип кој сега е на продажба

Славната глумица Мерил Стрип живее во апартман од 400 квадратни метри во Њујорк. Од балконот на овој апартман таа ужива во неверојатниот поглед на градот и реката. Сепак, апарманот го огласи за продажба. Апартманот на Мерил Стрип е лоциран во ...

Повеќе »

ПРЕДА плус отвори повик за поддршка на стартапи од Пелагонискиот регион

Сите со добра и иновативна бизнис идеја или со веќе формиран стартап во почетна фаза може да аплицираат за акцелераторската програма #ИодБитолаСеМожи креирана од ПРЕДА плус фондацијата. Таа нуди менторски и тренинг услуги, можност за вмрежување и за презентација на ...

Повеќе »

Бред Пит по борбата со алкохолизмот: Открив нови важни вредности во животот!

Еден од најплатените холивудски глумци, Бред Пит, искрено проговори за своите големи проблеми со алкохолот и дрогите од кои се откажал веднаш по разводот со Анџелина Џоли, и признава дека помош побарал на анонимните состаноци за лечење од алкохолизам. 55годишниот ...

Повеќе »

ZARA ја презентира новата колекција преку грижа за водата

Моделот Малгозија Бела позира во новата рекламна кампања на Зара насловена „Join Life – Care for Water’“. Самата колекција пак, е насловена „Грижа за водата“ и содржи модни парчиња од рециклирани и органски материјали. Акцентот е на есенските мантили, фустани ...

Повеќе »

Фотосесија на бремената Миранда Кер за Marie Claire

Поранешниот ангел на Викторија сикрет, Миранда Кер, блеска во едиторијалот за австралиското издание на списанието Marie Claire. Фотографирана од Нино Муњоз, на насловната страница Кер носи црн, тесен фустан кој го нагласува нејзиниот стомак од бременоста. Таа е во деветиот месец ...

Повеќе »

Ким Кардашијан и Вини Харлоу заедно во кампањата за KKW Beauty

Ким Кардашијан и моделот Вини Харлоу позираат заедно за новата колекција на декоратнивна козметика од KKW Beauty. Колекцијата официјално ќе биде лансирана на 13ти септември, а содржи сет со 12 сенски за очи, сет со две нијанси на руменило и ...

Повеќе »