Дневни архиви: 10/09/2019

Улична мода: Инспирирајте се од модните изгледи на улицата на Њујоршката модна недела

Уште еден септември, уште едни модни изгледи на улиците на метрополите кадешто се случуваат Модните недели. Вообичаено, Модните недели започнаа во Њујорк, а оттаму ќе се преселат во Милано. Што се носи, какви се „уличните“ трендови, и како да се ...

Повеќе »

Агнеса Орданоска, вљубеник во модните трендови, еве што прави денес

Поранешната моделка која беше ангажирана во агенциите „Мак Моделс“ и „Моделс Ин“, денес е реализирана мајка (и сопруга) на две прекрасни ќерки. Ја контактиравме да провериме дали се уште ги следи модните трендови и што прави денес. – Прекрасно е ...

Повеќе »

PREMIUM | долна облека која освојува

PREMIUM, ексклузивниот бренд за долна облека и костими за капење, постојано се надоградува со новитети, постојано расте и се развива. Минатите денови ја најавуваа новата кампања, а денес ја лансираат новата колекција есен 2019-та со модни градници и свилена линија ...

Повеќе »

Хармоника тиквички, мора да ги пробате!

Тиквички подготвени на поинаков начин. Уживајте во неповторливиот вкус. Од намирници потребно е – 2 тиквички со средна големина, 100 грама шунка или сланина, 150 грама крем сирење, 50 грама моцарела или некое друго сирење кое лесно се топи, 1 ...

Повеќе »

Највисоката книжарница во светот ги отвори своите врати

Се овтори највисоката книжарница во светот. Книжарницата е лоцирана на 52-от кат на Shanghai Tower, највисокиот облакодер во Кина. Книжарницата е на површина од 2.250 квадратни метри, а се наоѓа на висина од 239 метри нудејќи спектакуларен панорамски поглед. Проектот за ...

Повеќе »

Ким Кардашијан лансира своја линија на долна облека

По бројните критики кои ги доби со лансирањето на линијата насловена Кимоно, Ким Кардашијан конечно лансира своја линија на долна облека. Многу луѓе сметаа дека таа не ја почитува јапонската култура, давајќи „Кимоно“ име на својата модна линија, а работите ...

Повеќе »

Не спиевте добро? Оваа маска веднаш ќе ја врати свежината на лицето

Сте имале лоша ноќ, не сте можеле да заспиете, се чувствувате уморни…Не е важна причината поради која сте останале будни, ама важно е наутро да ја вратите свежината на лицето. Со оваа ефикасна домашна маска за лице, од само две ...

Повеќе »