Дневни архиви: 11/09/2019

Ѕвездите во првите редови на Њујоршката модна недела

Започна New York Fashion Week , ревиите се во тек, а ѕвездите се појавија во првите редови. Веројатно најфотографирани на оваа њујоршка модна недела се сестрите моделки, Бела и Џиџи Хадид. Освен дуото Хадид, на важните ревии во првиот ред не недостигаше ...

Повеќе »

Какви џемпери за есен 2019 ни носи & Other Stories

Подготвени сте за сезоната за џемпери? Есента пристигнува, а модната марка & Other Stories мисли на нас. Есенската колекција на џемпери содржи ролки, кардигани и модели со „паф“ ракави. Палетата на бои ги вклучува белата, фстак – зелената и „камел“-кафената. Дизајнерите ...

Повеќе »