Дневни архиви: 13/09/2019

Пристигнува „СКОПСКО IPL“ – првото крафт пиво од Пивара Скопје

Пивара Скопје започна со производство на ново пиво – „СКОПСКО IPL“, прво од ваков вид на македонскиот пазар. Најновата бренд екстензија на СКОПСКО претставува автентично „крафт“ пиво, што како термин во пивската индустрија се користи за пива со уникатни карактеристики ...

Повеќе »

Улична мода: Нови модни изгледи од Њујоршката модна недела

Њујорчанки ги покажаа своите стилови, дотерани на улиците, за време на Модната недела во Њујорк. Изобилство од бои, шарени принтови, но и елегантни решенија кои ги отсликуваат трендовите за есенската сезона. Инспирирајте се од свежите изгледи на уличната мода, и ...

Повеќе »

Бред Пит блесна во шоуто на Елен Деџенерис

По разводот со глумицата Анџелина Џоли, Бред Пит на голема врата се врати во јавноста – прво појавувајќи се на црвениот тепих на филмскиот фестивал во Венеција, а вчера и во популарната емисија на Елен Деџенерис. Бред ги следеше шегите ...

Повеќе »

Меган Маркл ја претстави својата хуманитарна колекција

По породилното отсуство, Меган Маркл се врати на должност – во лондонската стоковна куќа John Lewis ја претстави модната колекција под името “Smart Set” која ја направи во соработка со организацијата “Smart Works”. Војвотката од Сасекс на оваа хуманитарна колекција работела ...

Повеќе »

Нов машки парфем од Долче и Габана

K by Dolce & Gabbana е новиот машки парфем од славната креаторска двојка. Во кампањата парфемот го претставува италијанскиот инфлуенсер Маријано ди Вајо. Фотограф на кампањата е Маријано Виванко, додека музиката во видеото е на прочуениот Енио Мориконе. Парфемот е ...

Повеќе »

Деми Мур прекрасна (и гола) во фотосесијата за Харперс Базар

56-годишната глумица Деми Мур позира за насловната страница и едиторијалот на октомвриското издание на Харперс Базар.  На насловната страница таа позира гола, а во едиторијалот носи облека од есенските колекции на луксузните модни марки – Армани, Шанел и Валентино. Глумицата е ...

Повеќе »