Дневни архиви: 15/09/2019

Црвен тепих на фестивалот „Браќа Манаки“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Јубилејното издание на „Браќа Манаки“ се отворени со доделување на Златна камера 300 на Едвард Лакман и „ Голема ѕвезда на македонскиот филм“ на Љупчо Константинов. Битола започна да дише со фестивалот „Браќа Манаки“. На црвениот килим пред Центарот за ...

Повеќе »