Дневни архиви: 16/09/2019

Танц битка помеѓу 50 млади од студијата „Break a leg“, „Eat the beat“ и „Aqua dance club“ во Аеродром

Младите откриваат нов јазик на меѓусебно разбирање – Танцот Танцот отсекогаш бил значаен дел од човековата култура. Некои археолошки откритија покажуваат дека тој постоел во Индија пред 9.000 години и Египет пред 5.300 години. Во модерно време, кога живееме динамично ...

Повеќе »

Трчај бе, спортски празник за Битола (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Точно 770 пријавени натпреварувачи од 10 земји, меѓу кои македонската атлетска елита и актуелната балканска шампионка, викендов ја истрчаа Битола на првата градска трка Трчај бе, организирана од група ентузијасти кои решија Битола да стане град на трчачи. “И се ...

Повеќе »

Маникир: Џенифер Лопез ја врати во мода неон-сината боја на нокти

Поп ѕвездата промовира нова мода на нокти за есенската сезона – темносиниот неонски лак. Трендовите на нокти се менуваат постојано, па тешко и кој веќе може да и следи…Така и за оваа есен – бројни трендови на нокти се најавија, ...

Повеќе »

Сестричките Кардашијан и Џенер се расоблекоа за новиот бренд на Ким (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кога популарните девојки од семејствата Кардашијан и Џенер ќе се обединат со една цел – промоција на модна марка, нема шега! Па уште и ако се расоблечат за кампањата, успехот на марката е загарантиран. Минатата недела Ким Кардашијан лансираше сопствен ...

Повеќе »

Не само ќерката, и синот на Синди Крафорд го освојува модниот свет

За успесите во модниот свет на ќерката на поранешната супермоделка Синди Крафорд, Каја Гербер, се почесто слушаме, таа веќе е добро етаблирана во модниот свет и е лице на повеќе луксузни модни марки. Но, сте слушнале ли за Присли Гербер? ...

Повеќе »

After Party понуда до -70% во Sara Fashion

Попустите во Сара Фешн по повод 20 годишнината од нивното постоење продлжуваат со зголемена понуда на производи со супер цени и попути до -70%. – Роденденски сме расположени и со радост ве покануваме заедно да продолжиме на Афтер парти забава ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (16. до 22. септември): Топ знаци на неделата – Вага, Близнаци и Лав

Оваа седмица и планетата Венера и планетата Меркур ќе блескаат во знакот на Вага, носејќи преубави вести не само за Вагите, туку и за сите воздушни знаци. Помалку среќа ќе имаат Овните, Раковите и Јарците. А вие, во кој знак ...

Повеќе »

Салата од лубеница и фета сирење

Лубеницата сте ја пробале во секакви комбинации, најчесто во овошна салата, можеби и како ладна супа или студен десерт, но знаете ли кој е нејзиниот совршен „љубовник“? Фета-сирењето. За да ја подготвите салатата од лубеница и фета-сирење потребно ви е: ...

Повеќе »

Зошто моделите практикуваат половина час бокс: Совршен е за стомачни плочки и топење на салото

Покрај „Фит Баланс Интензив“ (интензивни пилатес вежби) кои согоруваат дури 600 килокалории за половина час вежбање и спин транс (брзо возење на велосипед) кое согорува 720 килокалории, боксот е на врвот на физичките активности кои не само што ги топат ...

Повеќе »