Месечни архиви: септември 2019

Се омажи поранешната девојка на принцот Хари, венчаницата била изработувана 640 часа

Славната пејачка Ели Гулдинг (32), на јавноста позната како поранешна девојка на принцот Хари, се омажи за трговецот и галерист Каспар Џоплинг. Луксузната свадба го привлече вниманието на светот. На свадбената церемонија присуствувале бројни познати чиности меѓу кои и глумецот ...

Повеќе »

Моника Белучи со поранешниот сопруг заедно на црвенио тепих

Поранешниот пар Моника Белучи и Вансан Касел се појавија заедно на црвениот тепих на Филмскиот фестивал во Венеција. Поводот за заедничко појавување е прикажувањето на филмот во кој заедно глумат Irréversible, од 2002 година. За оваа пригода, убавата италијанска глумица носеше ...

Повеќе »