Дневни архиви: 14/10/2019

Farina’s handmade, модна приказна со посебен шарм

Со посебна љубов и страст е изработено секое Farina’s handmade парче накит . Модните додатоци ги надминуваат стереотипните нишки на креирање создавајќи нов модерен дизајн инспириран од минатото, сегашноста и – иднината. Нашата омилена е добро познатата Фарина девојка која постојано ...

Повеќе »

IQOSот излезе на пазарот во САД со дозвола од Управата за храна и лекови

Филип Морис објави дека IQOS, електронскиот уред кој го загрева тутунот е лансиран за продажба во Соединетите Американски Држави. Филип Морис го воведе IQOS на американскиот пазар преку ексклузивен договор за лиценца со Алтриа Груп, убеден дека Алтриа ја има ...

Повеќе »

Како да го зајакнете имунитетот: Време е за детоксикација!

Смената на годишните времиња секогаш предизвикува потреба за промена и во сопствениот живот. Есента бара обнова на мотивацијата и создавање на одржливи секојдневни навики кои се однесуваат на здравјето и фитнесот. Еден од најдобрите начини да се регулира психо-физичката состојба ...

Повеќе »

Прва македонска апликација Challenger и награди за „зелени“ километри за чист воздух

Доаѓа зимата и повторно ќе дишеме позагаден воздух во Скопје, затоа треба да размислиме што можеме ние да направивме за тоа да се намали. Колку и да изгледа безнадежно, сепак група млади граѓани креираат прва македонска мобилна апликација наречена Challenger која ќе ...

Повеќе »

Клои Кардашијан се пофали со ќерката – нова ѕвезда е родена!

„Реалити-шоу“ ѕвездата и моделка, Клои Кардашијан, сподели фотографија на Инстаграм на која ја покажа ќеркичката Тру. Тру веднаш ги освои срцата на фановите.   Инаку, Клои често споделува фотографии од својата ќерка, на која е горда. А овојпат, на Инстаграм профилот ...

Повеќе »