Дневни архиви: 15/10/2019

Скопје Мериот хотел заедно со Црвен Крст ќе собираат донации за социјално загрозените семејства

По повод одбележувањето на Светскиот ден на гладот, Скопје Мериот хотел и Црвениот Крст на Република Северна Македонија се обединуваат во борбата против гладот со собирање донации. На 16ти октомври, во среда, во период од 10 до 15 часот, во ...

Повеќе »

Отидоа „како алва“ првите модни парчиња од соработката на Џамбатиста Вали и H&M

Модниот креатор од Рим, кој го дотерува светскиот џет-сет, Џамбатиста Вали, во соработка со шведскиот гигант  H&M ја презентираа колекцијата настаната од соработката. Колекцијата ќе биде во продажба од 7ми ноември. Нема што нема – од луксузни модни парчиња по ...

Повеќе »

(ФОТО) Емотивна приказна за познатите актери од филмот “Исправи се Делфина“ кои по 20 години се сретнаа во Битола

Битола со огромни аплуази ја поздрави Неда Арнериќ и Феѓа Стојановиќ, двајца маестрални актери кои гостуваа во Битола, со претставата “Се извинуваме, многу се извинуваме”. Легендарната Неда Арнериќ, српска и поранешна југословенска филмска, театарска и тв-глумица по подолго време се ...

Повеќе »

Приватно семејно здравствено осигурување отсега и онлајн со Еуролинк осигурување

Еуролинк осигурување за првпат на семејствата во Македонија им нуди решение за онлајн купување на полиса за приватно семејно здравствено осигурување ‒ уникатен продукт кој овозможува здравствена заштита и лекување на целото семејство во најдобрите и најмодерни приватни здравствени установи ...

Повеќе »

Ким Кардашијан позира за колекцијата SKIMS и е многу секси

Ким Кардашијан позира за кампањата SKIMS Cotton Collection. Колекцијата ќе биде лансирана на 15. октомври, а вклучува долна облека и облека за „по дома“. Погледнете како изгледа Кардашијан, зашто модната марка „Скимс“ тука не ни е достапна во продажба.  

Повеќе »