Дневни архиви: 25/10/2019

Тренд на неделата: Фармерки од линијата  #HyperFlex на Replay

Си купивме! Неверојатни се. Ако сте во потрага по одличен пар фармерки, еве ви совет- без размислување одберете си од линијата #HyperFlex на Replay. Станува збор за нова џинс линија која е изработена од супер-еластичен материјал, кој ви овозможува да се движите слободно и секогаш ...

Повеќе »

Бен Афлек си бара нова љубов преку агенција за запознавање

Според гласините, Бен Афлек се зачленил во „Раја“, сервис за запознавање и закажување на состаноци, со желба повторно да се вљуби. Холивудскиот глумец Бен Афлек е „сингл“ и си бара нова љубов, соопштува „Пејџ Сикс“. „Се чини дека [Бен] сака сериозна ...

Повеќе »

Шарлиз Терон објасни зошто не се мажи

По повод наградата Women Of The Year 2019, Шарлиз Терон се „отвори“ и за првпат го објасни вистинскиот мотив зошто не е мажена. Шарлиз Терон се отвори за јавноста, за прв пат раскажувајќи неколку детали за нејзиниот приватен живот, вклучувајќи ...

Повеќе »

Дуа Липа го смени изгледот за да се врати на социјалните мрежи

Од црна до „плава“, поп ѕвездата се врати на „големо“ на социјалните мрежи. Новата музичка ера за Дуа Липа, наскоро, пристигнува. Поп-ѕвездата во еден период се одмори од социјалните медиуми, бришејќи ги сите фотографии и постови на нејзините профили. Се „шушка“ ...

Повеќе »

Изабели Фонтана позира во есенската колекција на Долче и Габана

Моделката Изабели Фонтана отпатува за Сицилија за да ја сними фотосесојата на едиторијалот на ноемвриското издание на Харперс Базар. Фотографи се браќата Морели, додека убавицата е облечена во гламурни модели од есенската колекција Алта мода на Dolce & Gabbana. Ви ...

Повеќе »