Дневни архиви: 29/10/2019

Претставата „Еден месец на село“ ќе гостува на сцената на Црногорско народно позориште

Македонскиот народен театар со претставата „Еден месец на село“ кое е дело од врвниот книжевен опус на рускиот автор Иван Сергеевич Тургењев, а во режија на славниот италијански режисер Паоло Маџели, на 1 ноември 2019 г.  ќе гостува на сцената ...

Повеќе »

Изложба на Сергеј Андреевски во МАНУ

В четврток, 31-ви октомври, со почеток во 20 часот, во Ликовниот салон на МАНУ, свечено ќе биде отворена изложбата „Неизложени слики“ на македонскиот ликовен уметник Сергеј Андреевски. Како што впрочем најавува и самиот наслов, на изложбата ќе бидат поставени слики, ...

Повеќе »

Есенска страст | Долна облека што ја посакувате

Сакате ли оваа есен да ја почувствуате вистинската страст од допир на тантела и свила? Тогаш посакувате да имате луксузно задоволство од висококвалитетни материјали, врвна производствена технологија и внимателно дезенирани модни парчиња долна облека. Посакувате дел од колекцијата на брендот ...

Повеќе »