Дневни архиви: 30/10/2019

SDC19: Samsung и IBM претставуваат 5G и AI-фокусирани мобилни решенија за IBM Cloud за компании

Големата иновација им помага на владата и компаниите да ја подобрат безбедноста на припадниците на итните служби и на вработените во фабриките и во производните погони Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. и IBM на овогодишната Samsung Developer конференција најавија лансирање на ...

Повеќе »

Под мотото „Штедиме за сите наши желби“ ХалкБанк организира интерактивно едукативен настан во ЗОО Скопје

ХалкБанк, традиционално месец октомври го посвети на подигнување на свеста за важноста од штедењето со посебен фокус на децата. На 31ви октомври, во ЗОО Скопје, под мотото „Штедиме за сите наши желби“ банката приредува настан преку кој ќе им овозможи ...

Повеќе »

Unity и официјално во Македонија

Семос Едукација е единствениот Unity Authorized Training Partner во Македонија и регионот Денес во хотел Ибис во Скопје, се одржа официјална промоција каде беа презентирани можностите на Unity game engine-от. Настанот беше организиран од страна на Семос Едукација кој е ...

Повеќе »

Португалија е прогласена за најдобра европска дестинација

Читателите на најпопуларното списание за патувања „Conde Nast Traveler“ ја прогласија Португалија за најдобра европска дестинација како и за една од најдобрите земји на годината заедно со Индонезија и Тајланд. Од 15-то место, само за една година Португалија „скокна“ на ...

Повеќе »

Бредли Купер со ќеркичката Леа на црвен тепих

Први фотографии во јавноста на глумецот и неговата двегодишна ќеркичка Леа. Популарниот холивудски глумец Бредли Купер се појави во Вашингтон на промоција на колегата Дејв Шапел. Ова е прва официјална пригода каде таткото и ќерката се појавуваат заедно. Леа ужива во ...

Повеќе »

H&M „Everyday Intimates“ за есен/зима 2019

Ванеса Муди е главна ѕвезда во кампањата на H&M за есенска/зимска колекција на долна облека насловена Everyday Intimates.Тренди-водичот ги претставува модните парчиња на долна облека и пижами – од секси гаќички и градници украсени со тантела, до практични “боди“ и сатенски ...

Повеќе »

Превкусна кремаста чорба од тиквички

Тиквичките се совршена намирница која може да се подготвува на различни начини. Може да се похува, да се исече на ленти и да се користи наместо тестенина, да се потпече, да се додаде во разни салати или од неа да ...

Повеќе »

& Other Stories има супер палта за есенската сезона

Ги погледнавте новите палта од & Other Stories? Вреди да ги видите. Со сезоната на студени дени & Other Stories ни носи интересни модни избори на палта. Модната марка се фокусира на „statement“ стиловите. Од мантили до волнени капути – овие модни парчиња ќе ...

Повеќе »

Giambattista Valli x H&M ја презентираа колекцијата (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Супермоделката Кендал Џенер ја отвори ревијата. Giambattista Valli x H&M ја претставија во Рим со модна ревија долго-очекуваната колекција која ќе биде достапна во продажба во H&M. Палта со леопард принт, кожени јакни, стил на „улична мода“ со елегантни и романтични ...

Повеќе »