Месечни архиви: октомври 2019

(ФОТО) Емотивна приказна за познатите актери од филмот “Исправи се Делфина“ кои по 20 години се сретнаа во Битола

Битола со огромни аплуази ја поздрави Неда Арнериќ и Феѓа Стојановиќ, двајца маестрални актери кои гостуваа во Битола, со претставата “Се извинуваме, многу се извинуваме”. Легендарната Неда Арнериќ, српска и поранешна југословенска филмска, театарска и тв-глумица по подолго време се ...

Повеќе »

Приватно семејно здравствено осигурување отсега и онлајн со Еуролинк осигурување

Еуролинк осигурување за првпат на семејствата во Македонија им нуди решение за онлајн купување на полиса за приватно семејно здравствено осигурување ‒ уникатен продукт кој овозможува здравствена заштита и лекување на целото семејство во најдобрите и најмодерни приватни здравствени установи ...

Повеќе »

Ким Кардашијан позира за колекцијата SKIMS и е многу секси

Ким Кардашијан позира за кампањата SKIMS Cotton Collection. Колекцијата ќе биде лансирана на 15. октомври, а вклучува долна облека и облека за „по дома“. Погледнете како изгледа Кардашијан, зашто модната марка „Скимс“ тука не ни е достапна во продажба.  

Повеќе »

Farina’s handmade, модна приказна со посебен шарм

Со посебна љубов и страст е изработено секое Farina’s handmade парче накит . Модните додатоци ги надминуваат стереотипните нишки на креирање создавајќи нов модерен дизајн инспириран од минатото, сегашноста и – иднината. Нашата омилена е добро познатата Фарина девојка која постојано ...

Повеќе »

IQOSот излезе на пазарот во САД со дозвола од Управата за храна и лекови

Филип Морис објави дека IQOS, електронскиот уред кој го загрева тутунот е лансиран за продажба во Соединетите Американски Држави. Филип Морис го воведе IQOS на американскиот пазар преку ексклузивен договор за лиценца со Алтриа Груп, убеден дека Алтриа ја има ...

Повеќе »

Како да го зајакнете имунитетот: Време е за детоксикација!

Смената на годишните времиња секогаш предизвикува потреба за промена и во сопствениот живот. Есента бара обнова на мотивацијата и создавање на одржливи секојдневни навики кои се однесуваат на здравјето и фитнесот. Еден од најдобрите начини да се регулира психо-физичката состојба ...

Повеќе »

Прва македонска апликација Challenger и награди за „зелени“ километри за чист воздух

Доаѓа зимата и повторно ќе дишеме позагаден воздух во Скопје, затоа треба да размислиме што можеме ние да направивме за тоа да се намали. Колку и да изгледа безнадежно, сепак група млади граѓани креираат прва македонска мобилна апликација наречена Challenger која ќе ...

Повеќе »

Клои Кардашијан се пофали со ќерката – нова ѕвезда е родена!

„Реалити-шоу“ ѕвездата и моделка, Клои Кардашијан, сподели фотографија на Инстаграм на која ја покажа ќеркичката Тру. Тру веднаш ги освои срцата на фановите.   Инаку, Клои често споделува фотографии од својата ќерка, на која е горда. А овојпат, на Инстаграм профилот ...

Повеќе »

Нов машки парфем од Davidoff, извонреден е!

Прочуената марка Давидоф го лансираше новиот парфем насловен Run Wild.  Парфемот е свеж и инспириран е од природата. Содржи дива лаванда, цимет и база од смола. Претставувајќи го слободниот дух на парфемот, моделот Тобијас Соренсен е главно лице на кампањата за ...

Повеќе »

Изглед на денот: Џенифер Анистон во фустан кој визуелно го стеснува струкот

Глумицата Џенифер Анистон блесна на настанот на „Veriety“ -Power of Women, кој се случи во Лос Анџелес, а кој ја слави моќта на жените во Холивуд. За оваа прилика глумицата облекла миди фустан без ракави од модната марка Alexander McQueen. Иако ...

Повеќе »