Daily Archives: 01/11/2019

Тренд на неделата: Кардигани од MANGO

Толку се нежни што кога ќе ги облечете ќе имате чувство дека некој ве гушка. Барате кардигани? Ние ги најдовме најубавите во MANGO. Овој кардиган е достапен во продажба во две бои – крем и сива. Одлично се вклопуваат буквално во ...

Read More »

Fit Family дел од Моден Викенд Скопје

Тренд во светот, а сега достапен и кај нас – Fit Family модерно студио за слабеење и здрав живот единствено во Скопје каде вежбаме под инфра црвени лампи, е дел од дваесетото јубилејно издание на Моден Викенд Скопје.  Fit Family продолжува со ...

Read More »

Програма на Моден викенд Скопје, почнува денес

Денес почнува Модниот викенд Скопје, под слоганот – 10 години заедно, приказната продолжува. Честа да го овтори Модниот викенд ѝ припадна на модната дизајнерка Ирина Тошева, која воедно има и најголем број на учества на овој најголем моден настан кај ...

Read More »

HUAWEI NOVA 5T со пет камери со вештачка ИНТЕЛИГЕНЦИЈА достапен на македонскиот пазар  

  HUAWEI nova 5T е совршен паметен телефон за сите сценарија за фотографија и видео, а обезбедува и неверојатно искуство со игри, сите поддржани со долг век на траење на батеријата Huawei го лансирањеше новиот смартфон HUAWEI nova 5T, дизајниран за првокласно искуство за потрошувачите. HUAWEI nova 5T е идеален за оние кои ...

Read More »

Не постои полесен начин за релаксација од престој во убаво уреден двор!

Периодот на есен е идеално време за посадување на надворешни растенија. Тие освен што носат многу радост за очите, исто така ја смируваат нашата енергија, и ни помагаат да се одмориме. Убавиот двор или балкон е идеално катче за релаксација, ...

Read More »