Daily Archives: 22/11/2019

Се што треба да знаете за BODY BARRE програмата – форма на современа физичка активност

BODY CONCEPT, секогаш во согласност со светските стандарди, ги прати иновативните програми, кои изобилуваат со трајни резултати и завиден прогрес во областа на обликување на женското тело, градејќи совршена женска линија. Денеска ќе зборуваме за една малку подзаборавена форма на ...

Read More »

Домашна маска за лице против брчки

Брчките околу очите и подочниците се чест проблем во поодминати години. Жените користат разни лосиони за затегнување на кожата, која поради староста ја изгубила еластичноста. Не можеме да кажеме дека лосионите немаат ефект, но денеска ќе ви презентираме потполно природен ...

Read More »

Тренд на неделата: Чанта со ремен за околу појас од REPLAY

За тренд на неделата овојпат се одлучуваме за оваа преслатка женска чанта од REPLAY. Многу практична е за носење, благодарение на ременот за околу појас. Чантата е достапна во две нијанси – црна и сребрена. Во продажба е во брендираната продавица REPLAY ...

Read More »

Денеска почнува продажбата на влезниците за 20. роденден на EXIT фестивал!

По распродадениот No Sleep (Но Слип) Фестивал, со кој на спектакуларен начин беше најавена големата прослава за 20 години на Exit (Егзит), публиката од целиот свет со нетрпение ги очекува и првите влезници за еден од најголемите фестивали во Европа! Денеска ...

Read More »

Се освежуваат невидено ниските понуди на Sport Vision Bazaar  

  Уште 3 дена до затворање на Sport Vision Bazaar во сала „Расадник“   Супер распродажбата Sport Vision Bazaar која започна минатата недела усреќи голем број на потрошувачи. Илјадници насмеани лица  со полни ќеси патики, облека и опрема можат да ...

Read More »

Изглед на денот: Џиџи Хадид и Diesel не ја кријат својата љубов!

Супермоделката Џиџи Хадид фотографирана е на њујоршка улица облечена во модни парчиња од новата колекција на Diesel, насловена Diesel Red Tag x A-Cold-Wall. Инаку, колекцијата Diesel Red Tag x A-Cold-Wall ќе биде достапна во продажба од 7ми декември, но само во одбрани продавници ...

Read More »