Дневни архиви: 03/12/2019

Новогодишна кампања на Pull & Bear: Еве што предлагаат за дотерување во празничната сезона

Holiday 2019 party е името на новогодипната кампања на модната марка Pull & Bear. Моделите Алана Шампион, Алексис Сандмен и Фернанда Оливеира се главните лица во едиторијалот. Акцентот на празничната колекција е на тексасот кој се комбинира со светкави блузи. Од нијансите доминираат виолетовата, сребрената ...

Повеќе »

Нов спот на Кирил за „Врба“, филмот наскоро си оди од киносалите во Македонија

Промовирана е уште една музичка тема од саундтракот за филмот „Врба“, која ја потпишува композиторот Кирил Џајковски. Филмот на Милчо Манчевски во Македонија продолжува да ги руши рекордите на гледаност со над 26.000 гледачи за еден месец од кинопремиерата. Во ...

Повеќе »