Daily Archives: 04/12/2019

Ангелите на Викторија сикрет позираат во „тазе“ кампања

Викторија сикрет ја објавија новата кампања снимена на егзотична плажа во која позираат згодните ангели. Меѓу нив, и Барбара Палвин и Џасмин Тукс. Популарната марка за долна облека овојпат ни нуди повеќе различни стилови. Секако, тука се и трендовите како ...

Read More »

Истражување на Kaspersky за онлајн безбедноста на децата

Имајте доверба, но потврдете: дигиталната претпазливост им помага на родителите да ги заштитат децата од можни закани преку Интернет Одлуката кога треба да им дадете на вашите деца Интернет независност е една од најголемите дилеми со кои може да се соочи ...

Read More »

12 „кежуал“ модни парчиња од Springfield вредни за внимание

Се подготвуваме за зимската сезона со лежерни модни парчиња од омилените – Springfield. Студениот дел од годината е во знакот на „бохо“ стилот, па тука се кожените високи чевли, шапки и торби со кариран принт. Нагласена е и тиркизната нијанса, која ...

Read More »

Селен и цинк, најдобри сојузници за подобрување на имунитетот

Постојат многу витамини и минерали, но неодамнешните истражувања идентификуваа комбинација на два минерали, селен и цинк кои се важни за зајакнување на имунитетот заради изразен и докажан ефект, кој дополнително се карактеризира со антиоксиданси дејства. Селенот и цинкот помагаат и ...

Read More »

Поглед на зимската колекција на Massimo Dutti

Модната марка Massimo Dutti го објави едиторијалот наменет за зимската сезона. Едиторијалот е насловен Special Coats Edition и акцентот е, се разбира, на палтата. Дизајнерите од Масимо Дути препорачуваат да ги носиме оваа сезона со кожени мокасини и високи чизми.

Read More »