Daily Archives: 06/12/2019

Тренд на неделата: Фустан од зимската колекција на MANGO

Погледнете го овој преубав жолт фустан од зимската колекција на MANGO – совршен за празничната сезона која е пред нас. Истиот фустан нашата популарна пејачка Каролина го носеше на последната фотосесија за MANGO. Фустанот е достапен во продажба во продавниците MANGO, како и ...

Read More »

Скопје доби уникатна поп ап продавница за мебел од метал

Ентериерот од метал на новата поп ап продавница “Калико” е новиот тренд за да го освежите домот, канцеларијата или викендицата. Уникатните парчиња на “Калико” можете да ги најдете во трговскиот центар Сити Мол на првиот кат. На отварањето присуствуваа архитекти, ...

Read More »

Поглед на новиот „Пирели“ календар (ФОТО и ВИДЕО)

Новиот „Пирели“ календар е насловен Looking for Juliet.  Фотографиите се на италијанскиот моден фотограф кој живее и работи во Париз, Паоло Роверси.  Лансиран е престижниот „Пирели“ календар. Во него позираат талентирани лица од музичкиот и филмскиот свет, а портретите се ...

Read More »

Join Life Upcycled, зимски едиторијал на Зара

Сара Бломквист и Агбет Аби позираат во новиот едиторијал на Zara насловен  Join Life Upcycled за зимската колекција. Модната марка Зара продолжува да го промовира еко стилот. Зимската колекција на јакни е диајнирана од 100 отсто рециклирани материјали. Акцентот пак, е на ...

Read More »