Daily Archives: 10/12/2019

„Да бидеме хумани“, мисија за децата од социјално загрозени семејства да добијат новогодишни пакетчиња

 Искрени насмевки и радост за новогодишните празници е мисијата на хуманиот проект “Да бидеме хумани“ кој ги сплоти трите македонки, Елена (@elenagagic), Елена (@aktivnosti_za_deca) и Симона (@moe_dete). Токму тие се мајки, активистки на социјалните мрежи, кои потикнаа многу граѓани заедно да тргнат во хумана мисија ...

Read More »

Во Литература.мк – промоција на „Архангел – „Ослободување на ѕверот“ од Даниел Бибовски

На 11 декември (среда), со почеток во 19 часот, во книжарницата „Литература.мк“ на улицата „Македонија“ ќе биде промовиран романот „Архангел – Ослободување на ѕверот“ од Даниел Бибовски. Книгата, која е утописка научна-фантастика, е во издание на „Арс Либрис“, дел од „Арс Ламина ...

Read More »

Погледнете ја Наоми и модните трендови за списанието ID

Супермоделот Наоми Кемпбел позираше за насловната страница на ID. Фотограф на фотосесијата е Паоло Роверси, а Наоми е облечена во јакна од Муглер и топ од Сен Лоран. Погледнете ја фотосесијата и модните трендови.

Read More »