Daily Archives: 17/12/2019

Три посни и здрави колачи за празникот Свети Никола

Дегустирајте поинакви посни десерти за празникот Свети Никола. Ние ви предлагаме три превкусни рецепти кои се воедно и здрави. Панфорте Прекрасен италијански посен колач кој дава свечена нота на трпезата. Потребни намирници – 150 грама шеќер, 80 грама брашно, 150 ...

Read More »

Тридневна детоксикација: Топ 7 намирници за целосно прочистување на организмот

Oваа диета на детоксикација се држи едноставно, а вклучува само намирници кои се од понудената листа, а кои имаат огромна моќ на прочистување на црниот дроб, желудникот и целиот организам. Генералното правило секогаш може да го примените и тука – ...

Read More »

Христо Ковачи е најмладиот Македонец кој освојува картинг трофеи на Балканот

Ковачи рејсинг тим завршува со успешна 2019 година на најмладиот Македонец во картинг, Христо Ковачи. Тој е вицешампион во Македонија и трето место во генералниот пласман во Бугарскиот шампионат, како и второ место предфинално на балканскиот куп во Бугарија. „Имав ...

Read More »

Свечено доделување на наградата „ПЕГАЗ“ и промоција на „Насон прочитана книга“ од Соња Манџук вечерва во Музеј на Град Скопје

Вечерва (17 декември), со почеток во 20 часот, во Музеј на Град Скопје ќе се одржи свечено доделување на книжевната награда за најдобар необјавен роман на годината – „ПЕГАЗ“. На настанот ќе биде промовиран и победничкиот роман од конкурсот за ...

Read More »

Zara ја претстави новата колекција на модни додатоци

Точно на време, пред празничната сезона, шпанската модна марка Зара ја лансираше новата колекција на модни додатоци – односно, накит. Доминираат украсите за коса, меѓу кои венчињата, како и обетките. Обетките овојпат се предимензионирани и впечатливи, направени од бисерчиња и ...

Read More »

Погледнете какви фустанчиња ни носи Orsay за новогодишните празници

Фустанчињата се секогаш омилен избор, а Orsay ни нуди повеќе привлечни модели во празничен дух. Нова година е пред врата, па добро би било со време да се инспирираме за тоа како да се дотераме.  Материјалите се главно светкави, а кроевите ...

Read More »

Грејс Елизабет е лице во новата кампања на Estee Lauder

Новиот ангел на Викторија сикрет, Грејс Елизабет, е главно лице во рекламната кампања на Estee Lauder за ноќна нега – Advanced Night Repair. Од популарната козметичка марка ни доаѓа нов топ производ – серум за ноќна нега.Освен со фотосесија, кампањата е поддржана ...

Read More »