Monthly Archives: декември 2019

Зендаја е непрепознатлива во новата кампања на Lancome

Пејачката и глумица Зендаја ја покажа својата камелеонска трансформација во новата рекламна кампања на Lancome. L’Absolu Rouge Ruby Cream кампањата на популарната француска модна марка е лансирана токму навреме, пред празничната сезона, а содржи три нови производи – течни пудри, сенки ...

Read More »

„Да бидеме хумани“, мисија за децата од социјално загрозени семејства да добијат новогодишни пакетчиња

 Искрени насмевки и радост за новогодишните празници е мисијата на хуманиот проект “Да бидеме хумани“ кој ги сплоти трите македонки, Елена (@elenagagic), Елена (@aktivnosti_za_deca) и Симона (@moe_dete). Токму тие се мајки, активистки на социјалните мрежи, кои потикнаа многу граѓани заедно да тргнат во хумана мисија ...

Read More »

Во Литература.мк – промоција на „Архангел – „Ослободување на ѕверот“ од Даниел Бибовски

На 11 декември (среда), со почеток во 19 часот, во книжарницата „Литература.мк“ на улицата „Македонија“ ќе биде промовиран романот „Архангел – Ослободување на ѕверот“ од Даниел Бибовски. Книгата, која е утописка научна-фантастика, е во издание на „Арс Либрис“, дел од „Арс Ламина ...

Read More »

Погледнете ја Наоми и модните трендови за списанието ID

Супермоделот Наоми Кемпбел позираше за насловната страница на ID. Фотограф на фотосесијата е Паоло Роверси, а Наоми е облечена во јакна од Муглер и топ од Сен Лоран. Погледнете ја фотосесијата и модните трендови.

Read More »

Неделен хороскоп (9. до 15. декември): Топ знаци на неделата – Стрелец, Бик и Лав

Оваа недела планетата Меркур влегува во знакот на Стрeлец, одлични вести ги чекаат Стрелците, како и родените во знакот на на Лав и на Овен, додека Девиците и Рибите ќе се соочат со уште некои пречки на нивниот пат … ...

Read More »

Тренд на неделата: Фустан од зимската колекција на MANGO

Погледнете го овој преубав жолт фустан од зимската колекција на MANGO – совршен за празничната сезона која е пред нас. Истиот фустан нашата популарна пејачка Каролина го носеше на последната фотосесија за MANGO. Фустанот е достапен во продажба во продавниците MANGO, како и ...

Read More »

Скопје доби уникатна поп ап продавница за мебел од метал

Ентериерот од метал на новата поп ап продавница “Калико” е новиот тренд за да го освежите домот, канцеларијата или викендицата. Уникатните парчиња на “Калико” можете да ги најдете во трговскиот центар Сити Мол на првиот кат. На отварањето присуствуваа архитекти, ...

Read More »

Поглед на новиот „Пирели“ календар (ФОТО и ВИДЕО)

Новиот „Пирели“ календар е насловен Looking for Juliet.  Фотографиите се на италијанскиот моден фотограф кој живее и работи во Париз, Паоло Роверси.  Лансиран е престижниот „Пирели“ календар. Во него позираат талентирани лица од музичкиот и филмскиот свет, а портретите се ...

Read More »

Join Life Upcycled, зимски едиторијал на Зара

Сара Бломквист и Агбет Аби позираат во новиот едиторијал на Zara насловен  Join Life Upcycled за зимската колекција. Модната марка Зара продолжува да го промовира еко стилот. Зимската колекција на јакни е диајнирана од 100 отсто рециклирани материјали. Акцентот пак, е на ...

Read More »

 Кој е кодот кој ќе ве однесе 2020 година во Швајцарија?

Сигурно се прашувате кој е кодот кој ќе ве однесе на магично патување во убавата Швајцарија. Одговорот е кодот на Revalid® Каде да го најдете кодот? Кодот може да го најдете во секоја подобро снабдена аптека на еден од производите ...

Read More »