Monthly Archives: декември 2019

Новогодишна SF приказна

Овие денови ја следиме новогодишната колекција на брендот Сара Фешн. Изобилува со свила и тантела кои се совршениот спој ако сакате да се подновите овие пазници, или ако сакате да одберете одличен подарок. Ноќници во црвени и црни тонови, едноставни, ...

Read More »

Подароците кои ги барате за Нова Година

Девојки и жени, трагате по совршените подароци за претстојните празници? На листата се родителите, пријателките, момчето, сопругот, колегите од работа? Сакате да подарите нешто навистина креативно и уникатно за вашите наjблиски? Идеите ги класифициравме во два типа на личности со ...

Read More »

Новогодишен шопинг: Омилените Lol Surprise за сите девојчиња

Откако се појавија во 2017 година, овие куклички и сетови ги воодушевија девојчињата од сите возрасти, како и возрасните. LOL Surprise се се уште најубавото нешто во светот на играчките, а ја освоија и наградата „Toy of the Year” (Играчка на ...

Read More »

Новогодишна магија со култните автомобили „Буба“

Членовите на Буба Клуб Македонија и нивните пријатели-љубители на „Мини Морис“ со помош на Град Скопје викендов дефилираа низ Скопје накитени со новогодишни сијалички и огромен гумен Дедо Мраз. Колоната од „Буби“ наиде на радост, насмевки и поздрави од минувачите, а возачите низ ...

Read More »

Тренд на неделата: Пижами од WOMEN’SECRET

Преубавите пижамчиња од WOMEN’SECRET во пастелни нијанси се тренд на оваа недела. Ние, сме „за“ да си ги поминеме празниците во вакви пижами. Погледнете ги одблизу (каде што може да ги нарачате и онлајн), ТУКА. Достапни се во продажба во WOMEN’SECRET. 

Read More »

„МАМА love crochet“, кога чантите се повеќе од моден детал

Со посебна љубов зборуваме и пишуваме за рачните изработки, а особено кога се модните детали во прашање. Секоја рачно изработена креција носи посебна убавина која освојува на прв поглед. На прв поглед се вљубивме во креациите на една неверојатна дама ...

Read More »

Топ 5 намирници најбогати со витамин Ц

Витаминот Ц ни е потребен особено во студените денови, зашто само со силен имунитет може да се браниме од настинките и грипот. Но, ако сметавте дека најмногу витамин Ц има во портокалите, грешите. Во 100 грама портокал има 53 милиграма ...

Read More »

Промовирана книгата за деца „Брзосплетковска 63 и случајот со смрдливите чорапи“ од Катерина Трајановска

Во претпразничниот амбиент на книжарницата „Литература.мк“ на улицата „Македонија“ вчеравечер (20 декември) беше промовиран новиот роман за деца „Брзосплетковска 63 и случајот со смрдливите чорапи“ од авторката Катерина Трајановска. Книгата која е во издание на „Либи“, дел од „Арс Ламина ...

Read More »

Истражување: Кои се новите потрошувачки трендови?

Денес потрошувачот е многу повеќе инволвиран во процесот на купување него било кога порано. Тој е едуциран, скептичен и бесрамно коментира! Настрана од тоа, тој ги одбира производите кои се фокусирани на превентивното здравје, практичноста, и секако, квалитетот. Сето тоа ...

Read More »

„Cozy“, чувар на најубавите спомени… бидејќи малечките брзо растат

Се сеќавате ли на моментот кога ви кажаа дека ќе станете родител, се сеќавате ли на денот кога семејството ви стана побогато за уште еден член, а од тој момент сите погледи беа вперени кон него/неа. Првиот сон на малечкото ...

Read More »