Дневни архиви: 06/01/2020

Божиќен шопинг на паметен начин: Carter`s мисли на вас со попусти! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Цел ден игра и забава во моделите на Carter`s! Дозволете им на вашите најмили да се израдуваат на најубавиот празник во годината – Божиќ. А за задоволството да биде уште поголемо во тек се намалувањата. Бројни модни парчиња со намалени ...

Повеќе »

Еве зошто Џулија Робертс и Мадона не се бричат во јануари

Нов хит го зафати светот и тоа во месецот јануари – жените ги забораваат восочни ленти и жилетите за да учествуваат во #Januhairy. Не требаше долго да се убедат зафатените мајки да не ги отстрануваат влакната во овој период од ...

Повеќе »

Ријана се здружи со Адам Селман за новата кампања на Savage x Fenty

Пејачката Ријана е ѕвезда во новата кампања Savage x Fenty x Adam Selman. Кампањата е за колекцијата на долна облека посветена на Денот на вљубените. Марката за долна облека за првпат соработува со американскиот дизајнер Адам Селман, а резултатот е сензуална ...

Повеќе »