Дневни архиви: 23/01/2020

Двоен златен медал за новото премиум вино на „Tikveš Châteaux & Domainеs“ во Кина

Новото црвено премиум вино „Terrasse a L’Ombre 2018“, кое е дел од „Tikveš Châteaux & Domainеs“, освои двоен златен медал на првиот голем меѓународен вински натпревар оваа година, што се одржа во Хонг Конг, Кина – China Wine & Spirits Best ...

Повеќе »

Спектакуларно збогум на Жан Пол Готје, дизајнерот на неконвенционализмот

„Начинот на кој мешам отпечатоци и ткаенини може да изгледа неубедливо, но сакам да биде тоа начин преку кој се дава  живот на новите идеи и новите комбинации “, потенцираше модниот гениј Жан Пол Готје. Голема забава, супер шарена, малку ...

Повеќе »

Дополнителни ГОЛЕМИ ПОПУСТИ во Сара Фешн

„Големата Зимска Акција“ во продавниците на Сара Фешн со супер изненадување за своите потрошувачи! Екстра новости пристигнаа од тимот на Сара Фешн каде најавија дополнителни попусти кои ќе траат само овој четврток, петок, сабота и недела (од 23ти до 26ти ...

Повеќе »

Каја Гербер е лице во пролетната кампања на Џими Чу

Каја Гербер продолжува да се искачува кон врвот на модните скалила. Новиот договор е со популарниот дизајнер на чевли, Џими Чу. Во кампањата за пролет/лето, ќерката на Синди Крафорд ги претставува новите модни парчиња од колекцијата. Фотосесијата е реализирана во ...

Повеќе »

Превкусна супа од домати

Со оваа супа од домати може да замените оброк. Се препорачува при секоја диета, но и како добар почеток на секое гурманско мени. Содржи многу малку калории, а сепак заситува. Потребни се само неколку состојки – домати, оцет балсамико, маслиново ...

Повеќе »

Изглед на денот: КЕЈТ МИДЛТОН во леопард принт

Кејт Мидлтон како да го искористи турбулентниот период во кралското семејство, по заминувањето на Меган и Хари, за да го истакне својот стил на облекување. Сега, конкуренција веќе нема. По обидите да форсира модни комбинации направени од луксузни модни марки ...

Повеќе »

Кејт Аптон – посекси од билокога

Супермоделката Кејт Аптон, по малата пауза од модниот свет – се врати на насловната страница и во едиторијалот за списанието „Едиторијалист“. Фотографирана од Џилс Бенсимон, американската убавица позната по женствените облини, е облечена во розова јакна од Баленсиага со накит ...

Повеќе »

Корисни трикови: Ги имате овие 5 навики за чист дом?

Сакате вашиот дом да биде секогаш чист и пријатен? Немате многу време за чистење поради работните обврски? Тогаш имаме прашање за вас… дали ги имате овие пет навики кои доведуваат до чист и уреден дом без многу труд? 1| Ставете ...

Повеќе »

Која е Џанис Дикинсон – претставничката на темната страна на пластичната хирургија

Џанис Дикинсон (63) е од Бруклин, Њујорк. Таа е екс-модел, талентиран фотограф и американска авторка. Позната по тоа што се опиша себеси како „прв супермодел во светот“. Џанис беше една од најуспешните модели во тоа време, во 70-тите и 80-тите ...

Повеќе »

Поубава од Анџелина Џоли, а толку личи на неа!

Преубавата Русинка Алина Тсаракова од Северна Осетија е „плукната“ Анџелина Џоли. Сличноста на Алина и Анџелина е неверојатна, со тоа што, фановите се согласуваат дека Алина е уште поубава од холивудската глумица. Активна на социјалните мрежи, Алина собра огромен број на ...

Повеќе »