Дневни архиви: 28/01/2020

Ирина Шаик на насловната на Вог, во интервјуто се исповеда за Бредли Купер и ќеркичката

Руската убавица Ирина Шаик ја краси насловната страница на мартовското издание на Вог. Фотосесијата во внатрешните страниц пак, е придружена со интервју, во кое супермоделот се „исповеда“ колку е тешко да се биде самохрана мајка, нагласувајќи дека се „распаѓа“. Двегодишното ...

Повеќе »

Најк ги повлече производите поврзани со Коби Брајант од продажба

Неверојатно е и да се помисли, по веста за смртта на Коби Брајант, во неделата на 26. јануари, има фирми кои не изгубија време и се обидоа да заработат. Цените на облеката и додатоците поврзани со спортистот се зголемуваат на ...

Повеќе »

Како да изгледате тренди во зима?

Би го започнале текстот како што би ги започнале есеите во основно училиште од домашната задача по предметот Македонски јазик.. “Зимата дојде..“ но овој пат реченицата ќе ја продолжиме во модно издание.. Зимата дојде, а МакМода ви дава идеја за ...

Повеќе »

И Џереми Скот се откажа од Модната недела во Њујорк

Уште едно откажувањеод Модната недела во Њујорк. За Модната недела закажана за 7-ми до 12-ти февруари, дизајнерот Џереми Скот нема да биде таму. Дизајнерот стави до знаење дека својата модна ревија ќе ја реализира во Париз за време на Неделата ...

Повеќе »

Сè уште се актуелни попустите до 50 % во Carter`s & Oshkosh, побрзајте!

Омилените модни марки за нашите бебенца и дечиња, Carter`s & Oshkosh, сè уште ни нудат големи попусти на колекцијата есен/зима 2019/20 до дури 50 отсто! Не чекајте, искористете ги попустите и дотерајте си ги и стоплете дечињата со врвни дизајнерски парчиња ...

Повеќе »

Кралски изглед на денот: И кралицата Елизабета ја рециклира облеката

Интересно, и кралицата Елизабета ја рециклира облеката. Исто како што тоа го прават Кејт Мидлтон, Мари од Данска и други принцези и кралици од Европа, Летиција од Шпанија и Максима од Холандија. Елизабета Втора се појави во јавноста во портокалово ...

Повеќе »

Кадаиф со мелено месо во сос, прсти да излижеш!

Кадаиф со мелено говедско во сос, односно „кадаиф манти“, специјалитет кој се служи како главно јадење, е еден од нашите омилени специјалитети од турската кујна, и ве увреуваме дека секој што ќе го проба ќе побара репете. Еве го рецетот: ...

Повеќе »