Дневни архиви: 30/01/2020

Витамини кои побрзо лекуваат грип и настинка

И за превенција од грип и настинки, но и доколку сме веќе болни, петте неопходни витамини побрзо ќе не закрепнат. За време на зимската сезона погрижете се да бидете доволно снабдени со витамините кои го чуваат вашето здравје, па освен ...

Повеќе »

Меган Маркл сака да се пробие во Холивуд: бара агент

Според извори на „ Us Weekly “, поранешната актерка бара менаџер да влезе во холивудската кинематографија. Во меѓувреме, веднаш беше ангажирана од Дизни, а хонорарот ќе го донира во добротворни цели. На крајот, вистината секогаш излегува на виделина: Меган Маркл (38) би ...

Повеќе »

Нутела колачи што се топат во уста

Колачињата ќе ги подготвите брзо употребувајќи само четири намирници. За да ги подготвите потребно е – половина филџан брашно, 1 јајце, 1 филцан Нутела, 1 лажичка прашок за пециво.  Подготовка Загрејте ја рерната на 180 степени, сите состојки добро имешајте ...

Повеќе »

Јана Маринова, позната како Преслава од „Преспав“ во акциона комедија во Синеплекс

“Диви и среќни“ е новиот хит филм во Бугарија што ги сруши рекордите во гледаност, а Јана Маринова е еден од продуцентите и главна улога. View this post on Instagram Прекрасна вечер в Лондон! Благодарности на @wildroseeventsuk и специално на ...

Повеќе »

Домашните третмани за нега на Прајанка Чопра

Глумицата Прајанка Чопра, меѓу другото, е многу популарна благодарение на нејзиниот добро негуван изглед. Во само-грижата, сепак, објаснува таа, вистинскиот момент е кожата и косата да заблескаат. Како? View this post on Instagram Calm before the storm…coming at you #Day3 ...

Повеќе »

Во Original Marines попуст до 50% на колекцијата есен/зима

Во Original Marines продолжуваат попустите. Не ја пропуштајте шансата да купите брендирано, италијанско модно парче со врвен квалитет и дизајн, сега на намалување до дури 50 отсто. Децата од мали нозе треба да ги учиме на одреден животен стил. Би ...

Повеќе »

Шведска диета, контра-одговор на нутриционистите: Мастите не се штетни за слабеење, ниту сланината!

Во 2020 година нутриционистите најголема предност и даваат на таканаречената Шведска диета. Имено, шведските доктори дошле до заклучокот дека здравите масти како што се путерот, маслото, маслиновото масло, полномасната павлака, полномасното сирење и јогурт, како и сланината, не се штетни намирници. ...

Повеќе »