Дневни архиви: 03/02/2020

Кардиганот се носи со ремен, еве како да го комбинирате

Трендовите на зимата 2019/20 година го прогласија кардиганoт како неопходно модно парче. Останува во тренд и за пролет/лето 2020 , но во комбинација со ремен! Кариганот беше „маст хев“ за зимската сезона, но сочувајте го и за пролет. Модните дизајнери ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон на BAFTA во фустан од Александар Меквин, истиот го носеше пред осум години

Војводите од Кембриџ присуствуваа на настанот British Academy of Film and Television Arts (сличен на американскиот Оскар). Вилијам носеше смокинг, додека Кејт беше дотерана во бел фустан со златни апликации од Alexander McQueen кој веќе го носеше во Малезија, во ...

Повеќе »

Моника Блажевска, сликарка и моден креатор: Предност ѝм давам на природните материјали, памукот, свилата, ленот…

На модни теми муабетиме со Моника Блажевска, сликарка, графички дизајнер и моден креатор. Освен по впечатливите креации кои ги дизајнира, Моника е позната и по аплицирањето на слики на текстил, осносно на модните парчиња. Од неодамна, таа има ново модно ...

Повеќе »

Нијансите кои ги носи кралицата Елизабета го откриваат нејзиното расположение, зошто носи силни нијанси?

Ако кралицата Елизабета не ги носи своите разнобојни облеки, кај фановите постои загриженост: најзагрижувачката нијанса од сите е беж. Ајде да видиме зошто. Навикнати сме да ја гледаме кралицата Елизабета во хиперколорна облека. Нијансите се движат од пастелни до флуоресцентни, ...

Повеќе »

ДОМИ КОМПЛЕТ – ПРОДУКТ ОД ЕУРОЛИНК ОСИГУРУВАЊЕ ШТО ВИ ОВОЗМОЖУВА БЕЗГРИЖНОСТ СЕКОЈ ДЕН

ДОМИ Комплет е продукт за осигурување на домот од Еуролинк осигурување што овозможува целосна заштита на градбата, покуќнината и опремата во домот. Создаден да обезбеди функционалности комфор на домот наспрема непредвидливите  ризиците како што се пожар, кражба, поплава по кои ...

Повеќе »

Време за збогум: Бракот на Памела Андерсон траеше помалку од две недели

Помалку од две недели, или попрецизно, 12 дена – толку траеше бракот на глумицата Памела Андерсон и Џон Питерс. Двајцата се венчаа на 20 јануари на Малибу, со тајна и дискретна церемонија. Но, веќе дојде време за збогум. “Love can ...

Повеќе »

Ново модно реално шоу на Нетфликс кое ќе лансира 18 талентирани стилисти

Реалното модно шоу на Нетфликс го водат стилистот и ТВ-личност Тан Франс и стилистката, манекенка и блогерка Алекса Чaнг. View this post on Instagram It's getting HAUTE in here. 🔥 Next In Fashion arrives tomorrow. A post shared by Next ...

Повеќе »

Американска пита од тиква

Американската пита од тиква во САД и Канада особено се подготвува за прослави. Погдответе ја едноставно оваа превскусна зимска пита. View this post on Instagram There’s always time for dessert at Ateaz! 😍🥧 What’s your favorite dessert? . . . ...

Повеќе »

ХОРОСКОП ЗА ФЕВРУАРИ 2020, месец на љубов за Овенот, Лавот и Близнаците

Месецот февруари ветува дека ќе биде навистина жежок за сите огнени знаци! Преминувањето на Венера во знак на Овен дава огромни страсти … А вие во кој знак сте родени? Откријте со нас што ѕвездите ви резервираа за месец февруари! ...

Повеќе »

СУПЕР АКЦИЈА: САРА ФЕШН ЧОРАПОМАНИЈА, зачекори со стил!

Ти требаат чорапи? Еднобојни или шарени? Оваа седмица Сара Фешн има огромна понуда на чорапи за мажи, жени и деца, за големи и мали, за сите! „Чорапоманија“ е големата супер акција во Сара Фешн, која започнува од овој понеделник, 3ти ...

Повеќе »