Дневни архиви: 12/02/2020

Поп-ѕвездата Аријана Гранде има ново , моментално мистериозно, момче

Пејачката била овековечена од „ТМЗ“ додека страсно се бакнувала со непознато (за јавноста) момче во Лос Анџелес, во едно кафуле. Изгледа дека е повторно вљубена, а гласините стануваат прегласни – дали ова е нејзиното ново момче?        

Повеќе »

Адел премногу слаба, но во топ форма (ФОТО)

Пејачката беше забележана на забавата после Оскарите, која беше организирана од нејзината колешка Бијонсе. Според фотографиите, преслаба е. View this post on Instagram Adele attended Beyoncé and Jay Z’s Oscar after party yesterday. ❤️ #adele A post shared by Adele ...

Повеќе »

Компир пире потпечено во рерна

Веројатно компир-пирето сте го пробале на различни начини, со сенф, со сирење и со други додатоци, но вакво задоволство претпоставуваме дека не сте дегустирале. А, требате. Овој совршен прилог направете го навечер или рано наутро, зашто добро е да отстои ...

Повеќе »

ДЕНОВИ НА ВИНО И ЉУБОВ ОД 12 до 14 ФЕВРУАРИ ВО РАМСТОР МОЛ

Од 12 до 14 февруари во Рамстор Мол ќе се одржат Денови на вино и љубов. Овие посебни магични денови на љубовта и виното поминете ги во романтична атмосфера со вашите сакани и бидете дел од дегустацијата на вино во ...

Повеќе »