Дневни архиви: 18/02/2020

Совршен десерт од чоколада и путер од кикирики (без печење)

Одличен рецепт за превкусен чизкејк без да ја вклучите рерната. Се што ви е потребно за да го подготвите е путер од кикиритки, чоколада, бисквити (по избор), шеќер и сирење. И секако, малку добра волја за подготовката. Намирници – 400 ...

Повеќе »

Мерион Котилар е новото лице на Шанел 5

Актерката ќе биде главна протагонистка во новата кампања на славниот парфем создаден од Мадмоазел Коко во 1921 година. Таа е една од најомилените странски актерки во Холивуд и е една од најголемите современи симболи на женственоста на  францускиот стил. Со ...

Повеќе »

Емили Ратајковски во најжешко издание до сега (ВИДЕО)

Моделката Емили Ратаковски го „запали“ Инстаграм со ново видео како дел од промоцијата на нејзината линија за костими за капење „Емрата“. Снимката е на некоја егзотична дестинација каде убавицата престојува. Сепак, љубителите на модата, повеќе ќе посветат внимание (наместо на ...

Повеќе »

Промоција на „Јас сум Цако“ од Александар Матовски – Цако во кино „Фросина“   

Промоција на стихозбирката „Јас сум Цако“ од Александар Матовски – Цако, ќе се одржи на 25 февруари, со почеток во 19 часот, во киното „Фросина“ во Младинскиот културен центар, Скопје. Книгата е во издание на „Арс Либрис“, дел од „Арс ...

Повеќе »

Инспирирајте се од модните мисковите на Кејт Мидлтон, еве како

Уште откако Кејт Мидлтон официјално се приклучи на кралското семејство со нејзината Пепелашка свадба во 2011 година, таа стана глобална икона во модата. Благодарение на нејзината љубов кон комбинации на „улична мода“ со модни парчиња од луксузните модни марки, таа ...

Повеќе »