Дневни архиви: 20/02/2020

Mango Committed, Еди Кембел ја претставува новата колекција

Mango Committed ја претстави линијата на тексас за пролетната сезона. Популарната моделка Еди Кемпбел е главно лице во рекламната кампања која е фотографирана во студио. Целата колекција, која содржи 18 модни парчиња, е дизајнирана од одржливи материјали. Инспирацијата доаѓа од стилот на ...

Повеќе »

Ѕвездите во првите редови на Миланската модна недела

Во Милано на модните писти за време на Миланската модна недела дефилираат колекциите дизајнирани за сезоната есен/зима 2020/21. Вообичано, првите редови се резервирани за познатите личности, модните уредници и блогерите. На ревијата на Гучи тие редови ги пополнија глумицата Дакота ...

Повеќе »

Zara ни носи сончеви стилови за пролет

Daylight е името на новата кампања на Зара за сезоната пролет/лето 2020.  Модната марка Зара е подготвена за сончевите денови од годината. Во едиторијалот главни лица се моделите Џордан Даниелс, Ирен Гваренас и Еви Харис кои позираат на плажа во трендовски ...

Повеќе »

Пет години гаранција на одбрани Samsung уреди од бела техника  

  Samsung пружа пет години гаранција на одредени модели на машини за перење алишта, фрижидери и вградена техника, купени во период од 15.02. до 30.06.2020. година, како и на одредени машини за сушење алишта и на комбинирани машини за перење и ...

Повеќе »

Погледнете кој е омилениот тренд за оваа пролет!

Кога ќе ве прашаат дали го знаете омилениот тренд меѓу жените за оваа пролет, веднаш кажете им дека тоа се дезенираните хулахопки! Со нив вашиот аутфит ќе биде навистина впечатлив, а вие ќе се чувствувате модно и тренди. Ви претставуваме ...

Повеќе »

Синди Крафорд е неодолива во пролетната кампања на Jones New York

Супермоделот Синди Крафорд е главна ѕвезда во кампањата на Jones New York за сезоната пролет/лето 2020. Фотографирана во црно-бела техника од фотографот Бу Џорџ, таа ги претставува главните трендови на колекцијата. Кампањата е снимена на улиците на Лос Анџелес, Калифорнија.-Тоа што ...

Повеќе »

Најпотребни модни парчиња од & Other Stories за пролетната сезона

Модната марка & Other Stories ја лансираше пролетната колекција, која секако ќе се надополнува во текот на целата пролет 2020. Трендовите во колекцијата се кожени модни парчиња и фустани со „паф“ ракави. Сукњите се со миди должина што ги прави лесни за ...

Повеќе »