Дневни архиви: 21/02/2020

Виталиа се приклучува на Nestlé и Danone во борбата со климатските промени

Свесноста за екологијата, климатските промени и градењето на зелена иднина станува една од главните теми на разговор во модерното општество. Со цел да се изгради подобра иднина, се повеќе компании како  Nestlé и Danone се вклучуваат во едукацијата за еколошка ...

Повеќе »

Поглед на пролетната колекција H&M Studio

H&M  се инспирираше од шведскиот остров Готланд за да ја создаде новата колекција за порлет/лето 2020. Станува збор за „кежуал“ и спортска колекција која содржи и волуминозни фустани, колоритни блузи и дуксери, и спортски костими за капење. За колекцијата позираат ...

Повеќе »

Знаете што треба да јадете пред и по тренингот?

Што јадете и кога јадете може навистина да влијае на вашата подготвеност за време на тренизнте. Затоа ги следиме советите од стручните лица во оваа област кои потенцираат што треба да се јаде пред, за време и по вежбањето. Без ...

Повеќе »

Кои се најчестите 5 мејкап грешки и кое е нивното решение?

Девојките и жените се шминкаат минимум еднаш во текот на денот. Иако тоа го прават секојдневно, сепак многумина од нив прават типични грешки при процесот на шминкањето. Погледнете кои се најчестите грешки при шминкањето ПУДРА – погрешна боја на пудрата ...

Повеќе »

Трикови за фотографирање со мобилниот телефон како вистински професионалец

Сите сакаме да фотографираме со нашите мобилни телефони, но како тоа да го правиме како вистински професионалци? Ви претставуваме неколку трикови кои ќе придонесат да имате совршена фотографија: Вистинката светлина = внимавајте на светлината бидејќи најубавите фотографии најчесто се на ...

Повеќе »

Топ моделот Риан ван Ромпеј ги претставува новите трендови на Zara

Риан ван Ромпеј е ѕвезда во новата кампања на Zara насловена Crossover дизајнирана за сезоната пролет-лето 2020.  Тренди водичот на популарната модна марка ги претставува новите трендови од колекцијата. Риан позира во долги капути, блузи со бохо принт и плисирани здолништа. Додека фустаните ...

Повеќе »