Дневни архиви: 24/02/2020

Ролат од компири со спанаќ и риба

Намирници- 1 кг компири, 100 грама маргарин, 200 грама исчистена од коски риба (може било која риба, може и лосос, ослич или пак, туна од конзерва), 200 грама спанаќ, 200 грама моркови, сол, црн пипер, 2 чешниња лук.  Подготовка Компирот ...

Повеќе »

Коронавирус го блокираше Том Круз во Венеција, каде се снима „Невозможна мисија“

Американскиот глумец Том Круз е во Венеција каде го снима седмиот дел од филмот „Невозможна мисија“. Но снимањето е стопирано по наредбата на гувернерот на регионот Венето, Лука Заја. Коронавирусот го стави Том Круз под притисок. 7-от дел од филмот кој се ...

Повеќе »

Чоколадна диета, 5 килограми помалку, 3 причини за супер расположение!

Многумина се сомневаат во ефикасноста на чоколадните диети, сметајќи дека нема слабеење без сосема да ги исклучиме слатките од дневното мени. Ако ние се прашуваме, дефинитивно сме „за“ чоколадната диета која се основа на слатко задоволство и внес од 1.050 ...

Повеќе »

Мишел Хунзикер како Урсула Андрес, првата Бонд девојка

Моделката и поранешна сопруга на Ерос Рамацоти, Мишел Хунзигер, на својот Инстаграм профил објави фотографија со која прави омаж на првата Бонд девојка на филмското платно, глумицата Урсула Андрес, која во 1962 година глумеше заедно со Шон Конери. View this post ...

Повеќе »

Наоми Кемпбел го покажа новиот тренд на коса

Супермоделката позната по своите неверојатни трансформации се врати на Инстаграм со нова фотографија во чест на Боб Марли. Нејзиниот изглед е совршен за неделен одмор. 2020 година за Наоми Кембел започна во знакот на нејзината љубов кон Африка. Вчера, таа на ...

Повеќе »

Неодоливи модни париња најдовме во Original Marines: Животот е оригинален со Original Marines!

Пролетта е на прагот, па време е за обновување на гардеробата. Се разбира, почнуваме од пролетно дотерување на нашите деца. А, ние веќе проверивме за вас. Во продавниците Original Marines најдовме бројни неодоливи модели кои се издвојуваат со својата уникатност и ...

Повеќе »

„ТОТАЛНА ЧИСТКА“ ПРОДОЛЖУВА ВО САРА ФЕШН и РЕД СТАР!

Супер акцијата на долна облека, пижами, хулахопки и чорапи во продавнциите на Сара Фешн и Ред Стар, по барање на своите потрошувачи, продолжува до 29.02.2020, сабота. Овој пат со зголемена понуда со дополнителни попусти и акцисики цени. Погледнете дел од ...

Повеќе »

Пролетен тренди водич од Massimo Dutti

Моделот Ана де Ријк позира во новиот тренди водич на Massimo Dutti насловен Spring’s New Mood. Масимо Дути за пролетната сезона ни носи модни парчиња во неутрални нијанси кои се лесни за комбинирање. Нагласен е миксот на елегантниот и релаксирачки стил. ...

Повеќе »

Ирина Шаик позира во кампањата Green Collection на Intimissimi

Популарната италијанска модна марка Intimissimi ја лансираше пролетната колекција насловена Green Collection.За рекламната кампања позира супермоделката Ирина Шаик. Долната облека е направена од еко-френдли и рециклирани материјали. Дизајните се фокусираат на свила и чипка. 

Повеќе »