Месечни архиви: февруари 2020

Данкињите знаат да се дотераат, инспирирајте се од нивните впечатливи изгледи

На модната недела во Копенхаген на која се претставија дизајнерите со колекциите за есен/зима 2020, жителките на Копенхаген го покажаа својот неверојатен стил. Се е во знакот на – бои, бои, многу бои! Комбинации на навидум неспоиливи принтови, колор-блок неочекувани ...

Повеќе »

Наоми Кемпбел во откачена кампања на Вивиен Вествуд

50-годишната супермоделка позира за новата колекција на англиската дизајнерка Вивиен Вествуд. Кампањата е во стилот на Вествут, со препознатлив бунтовнички дух, но интересно е што се појавува на фотографиите и самата дизајнерка која, инаку, има 78 години. Колекцијата е дизајнирана ...

Повеќе »

Девојчињата созреваат меѓу 10та и 12та година, момчињата меѓу 15та и 21ва.

Како што открива една нова студија, мозоците на девојчињата созреваат порано од мозоците на момчињата. Науката веќе докажа дека, во принцип, мозокот на едно девојче созрева порано. Ова го тврди истражувањето направено на Универзитетот во Њукастл. Сепак, треба да се ...

Повеќе »

Најчести хороскопски знаци меѓу сериските убијци

Иако за сериските убици е карактеристично дека имаат добри организациски способности и се многу прецизни, какви што се главните карактеристики на Девиците, интересно е што речиси и да нема познат серијски убиец роден во знакот на Девица. Рибите пак се ...

Повеќе »

Џенифер Лопез и Шакира во топ форма за Супербол

Се ближи настанот Супербол, еден од најважните спортски настани за Американците: на 54-то издание за време на полувремето ќе настапат Џенифер Лопез и Шакира. И двете пејачки се во топ форма, за овој настан напорно се спремале со диети и ...

Повеќе »

Хороскоп за февруари: Љубов за сите огнени знаци!

Месецот февруари ветува дека ќе биде навистина жежок за сите огнени знаци! Преминувањето на Венера во знак на Овен дава огромни страсти … А вие во кој знак сте родени? Откријте со нас што ѕвездите ви резервираа за месец февруари! ...

Повеќе »