Месечни архиви: февруари 2020

Фотосесија на Моника Белучи за списанието „L’Officiel”

Преубавата 55 годишна Италијанка ја краси насловната страница на италијанското издание на списанието  „L’Officiel”. Фотосесијата е направена во Париз, а раскошната Белучи позира пред објективот на Патрис ван Малдер. Фотографиите се појавија и на Инстаграм страницата на глумицата. View this post ...

Повеќе »

Братот на Кејт Мидлтон, Џејмс, ќе води емисија за кучиња и ментално здравје

Откако го раскажа своето искуство со депресијата, братот на војвотката од Кембриџ, Џејмс Мидлтон (32), ќе биде ангажиран во телевизиски проект на тема терапија со миленичиња. Емисијата се вика „Супер кучиња со Џејмс Мидлтон“ и ќе се базира на личното ...

Повеќе »

Седишта за автомобил, за безбедно патување на вашите дечиња, најквалитетните ги најдовме во КРШ

Што ни е најважно на патувањата кога со нас ги носиме дечињата? Се разбира, безбедноста.  Голем избор на седишта за автомобил најдовме во продавниците КРШ, а овојпат се одлучуваме за седиштето Regolo Isofix ( група 1/2/3, 9-36 кг) од италијанскиот бренд ...

Повеќе »

Меланија Трамп, најубавите модни изгледи на патувањето во Индија

Додека во Париз се случува модната недела, Меланија Трамп е на службено патување во Индија со сопругот Доналд. Во Индија покажа неколку впечатливи модни изгледи. За патувањето, Меланија одбра комбинезон со ултраминималистички дизајн од Herve Pierre. Белиот комбинезон е украсен со ...

Повеќе »

Маски за лице од јаболка и од крушка, ја затегнуваат кожата и гарантираат свеж изглед

Маски за лице направени на природна основа кои гарантираат свеж изглед и затегнување на кожата. Маска од јаболко Јаболката се богати со витамини и минерали, ја смируваат, навлажнуваат и тонираат кожата, но и ги отстрануваат мртвите клетки. Маската од јаболка ...

Повеќе »

Суперчоколадни палачинки, децата лудуваат по нив!

Овие палачинки ќе ги исполнат сите соништа на љубителите на чоколада. Состојки – 1о палачинки, 20 грама какао во прав, 2 лажици густин, 1 прстофат сол, 3 јајца, 2 жолчки, 0,50 л. млеко, 200 грама темно чоколадо, 45 грама путер, ...

Повеќе »

Пенелоп Круз и Антонио Бандерас по третпат заедно!

Двајцата шпански глумци повторно ќе ги видиме заедно во филм. Со последниот филм „Долор и глорија“ собраа бројни награди, а сега повторно снимаат заедно. Филмот е насловен „Компентенција Официјал“, и е во режија на Маријано Кон и Гастон Дупрат. Покрај ...

Повеќе »

Изглед на денот: Карли Клос на Модната недела во Париз

Како и сите супермоделки, така и Карли Клос пристигна во Париз за неделата на модата. На париските улици таа се појави во шик издание – беж палто од Фенди во комбинација со трендовски панталони од кожа со висок сјај кој ...

Повеќе »

Промоција на „Јас сум Цако“ од Александар Матовски-Цако во киното „Фросина“

Стихозбирката „Јас сум Цако“ од Александар Матовски-Цако, која е во издание на „Арс Либрис“, дел од „Арс Ламина – публикации“, ќе биде промовирана денеска (25 февруари), со почеток во 19 часот, во киното „Фросина“ во Младинскиот културен центар, Скопје. Песните на ...

Повеќе »

Пит Дејвидсон, по разделбата од Каја Гербер сака да посвои дете

26-годишниот комичар кој се пријави на рехабилитација за да ги излечи проблемите со неговата личност, размислува за посвојување на дете. Популарниот комичар не размислува на жени, но на дете – да.  Откако заврши врската со моделката Каја Гербер, Пит Дејвидсон би ...

Повеќе »