Месечни архиви: март 2020

Вирози и како да се заштитиме од нив? Има ли домашни производи со витамини за зголемување на имунитет?  

Најсигурен начин за заштита од вирози се витамините и храната, односно внесувањето прехранбени производи богати со широк спектар витамини. Наспроти верувањето дека зимата, ладното време или пак премините од една во друга сезона се погодни за појава на вирусни инфекции, ...

Повеќе »

Селест Барбер, икона на убавина што треба да ја следите од изолација на Инстаграм , ќе ве насмее до солзи!

Со нејзината неверојатна самоиронија, австралиската комичарка Селест Барбер вреди да ја следите на Инстаграм доколку сакате да се насмеете во деновиве на изолација. Сигурни сме дека ќе ве расположи. View this post on Instagram Same Bella, same. #celestechallengeaccepted #celestebarber #funny ...

Повеќе »

Збогум на Хари и Меган Маркл: Се затвора веб-страницата и профилот на Инстаграм на Сасекс Ројал

Од 1 април Сасекс повеќе нема да ја претставува круната. Двојката ги поздрави своите над 11 милиони следбеници со зборови на надеж во ова тешко време за човештвото и со ветување дека ќе ја продолжат својата работа. Во меѓувреме, по ...

Повеќе »

MANGO ‘ROMANTIC VIBE’ едиторијал за пролет 2020

Моделот Луна Бијл позира за едиторијалот на Mango насловен Romantic Vibe.  Манго ни ги претставува пролетните модни парчиња и како да ги носиме и комбинираме со нов едиторијал насловен Romantic Vibe. Холандската убавица носи различни модни комбинации од фустани до панталони и ...

Повеќе »

Ријана со две насловни страници на британскиот Вог

Насловните две страни на мајското издание на британскиот Вог ги краси Ријана.  Пејачката и дизајнерка на спортска облека и козметика, Ријана, е фотографирана од Стивен Клејн, облечена во Барбери изглед на првата насловна страница. На втората насловна, таа носи палто од ...

Повеќе »

За подобра хидратација: НОВО! Eucerin®Hyaluron-Filler Ултралесен хидратантен гел

 Ја хидрира кожата моментно и интензивно во следните 24 часа!   Добро хидрираната кожа има здрав и сјаен изглед. Но многу често се случува да имаме нарушена бариерна функција на кожата, што предизвикува водата да испарува и кожата да ја губи својата влажност, ...

Повеќе »

 Lancome со нова глам пролетна колекција (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Саша Пивоварова е ѕвезда на мејкап кампањата Mert & Marcus x Lancome  Фотографирана од славното дуо Мерт и Маркус, супермоделот Саша Пивоварова позира за новата колекција на   Lancome. Колекцијата е насловена After Dark, а целата кампања е реализирана во гламурен стил. ...

Повеќе »

Направите сами брзо, лесно и ефтино средство за дезинфекција на домот

Какошто вирусот Ковид-19 се повеќе се шири, неопходно е покрај тоа што ќе се заштитите со маска и ракавици, и покрај редовното миење на раце, да го дезинфицирате просторот во кој секојдневно престојувате. Вирусот на рацете останува 10 до 15 ...

Повеќе »

Нов цветен парфем од Марк Џејкобс совршен за потоплите денови

Меган Роше, Каја Гербер и Адут Акеч позираат за новиот парфем на Марк Џејкобс насловен Daisy.Станува збор за свеж, цветен мирис совршен за сезоната на потопли денови.  Моделите позираат во бели фустанчиња во расцутената пролетна природа. Новиот цветен парфем вклучува ноти ...

Повеќе »

& OTHER STORIES го форсира трендот на „паф“ ракави (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Популарната модна марка особено меѓу помладите & OTHER STORIES ја лансираше колекцијата пролет/лето 2020. Акцентот е на шик моделите на мини фустани, долгите фустани и комбинезонките. Од палетата на бои доминираат минт-зелената, виолетовата и белата нијанса. Роматичните паф ракави се во ...

Повеќе »