Дневни архиви: 03/03/2020

Пет најубави базени со прекрасен панорамски поглед

Луксузните хотели се обидуваат на секаков начин да им удоволат на своите гости, а некои се вистински среќници да уживаат во прекрасните базени со панормаски погледи. Од базенот во Убуд, Бали, со неверојатен поглед на околната природа, до спектакуларниот базен ...

Повеќе »

Принцот Хари сака да се смири со кралицата Елизабета: средба во замокот Виндзор

По престрелките од последните неколку недели, од нејзиниот омилен внук и неговата сопруга Меган Маркл, кралицата го повикала Хари на ручек во замокот Виндзор, за да зборуваат лице в лице. Во меѓувреме, на 9 март, поранешната актерка се враќа во ...

Повеќе »

Македонската компанија СН Финансии ги избра најдобрите топ 3 вработени 

„Најголемата инвестиција на една компанија се вработените“, токму ова е мотото на македонската компанија СН Финансии со седиште во Битола. Компанијата на свечен настан ги прогласи топ трите вработени за 2019 година од различни сектори и им додели статуетки. „За прв ...

Повеќе »

ФОТО И ВИДЕО: Вистинско уживање оваа пролет со новата колекција на САРА ФЕШН

Твојата пролет е магична.. твојата пролет е љубовна.. твојата пролет е СФ. Вака оваа седмица тимот на Сара Фешн ја најави новата колекција на долна облека и пижами за девојки и жени кои сакаат да уживаат во пролетта! – Време ...

Повеќе »

Вуди Ален, на 9 април излегува неговата биографија, но ќерка му го нападна на Твитер

Мемоарите на режисерот Вуди Ален во кои тој го раскажува својот приватен и професионален живот ќе излезат на 9-ти април во САД и во евроспките земји, но ќерката Дилан Фароу започнува сериозен напад на социјалните медиуми. Сè уште не e ...

Повеќе »

Формирана  „Македонска асоцијација на туристички водичи и придружници“ (МАТАВП)

Викендов во Скопје, во хотелот „Панорамика“  беше претствена новоформираната асоцијација „Македонска асоцијација на туристички водичи и придружници“ (МАТАВП). На свеченоста, претседателот на асоцијацијата Димитар Кавраков и потпретседателот Елвир Садиковиќ со членовите на Управниот одбор ја презентираа програмата и целите на ...

Повеќе »

Бидете во Центар на вниманието – Недела на жената во Рамстор Мол

Од 04 до 08 март бидете во ЦЕНТАР на вниманието. Започнуваат деновите посветени на жената. Традиционално секоја година Рамстор Мол го одбележува меѓународниот ден на жената и за таа цел овие неколку дена ќе бидат исполнети со многу подароци и ...

Повеќе »

Кралицата Ранија од Јордан во стил инспириран од 90-те години

Кралицата Ранија од Јордан е позната по нејзиниот современ стил, многу сличен на оној на Летиција од Шпанија. Тие имаат ист бон тон вкус обележан со безвременска елеганција. Додека, сепак, шпанската кралица го комбинира својот изглед со рок елементи, Ранија ...

Повеќе »

Изглед на денот: Ирина Шаик во црно-бела комбинација

Кожените јакни на голема врата се вратија на уличната модна сцена за време на преодната сезона. До сега видовме како ги носат Алесандра Амброзио и Бела Хадид, а ова неопходно парче сега го гледаме и кај Ирина Шаик. Супермоделката ја ...

Повеќе »