Дневни архиви: 04/03/2020

Џастин Бибер ѝ дозволува на неговата сопруга да одлучи колку деца ќе имаат: „Тоа е нејзино тело“

Пејачот го даде овој одговор на Елен Деџенерис, која го праша колку деца би сакал да има: „Мислам дека зависи од Хејли затоа што тоа е нејзино тело“. По оваа изјава на Џастин Бибер следуваа куп коментари на Интернет. Неколку ...

Повеќе »

Нова колекција за бебиња во Original Marines! Овие модни парчиња се преслатки! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Original Marines нежно мисли на вашите малечки. Во продавниците пристигна новата пролетна колекција која изобилува од преслатки парчиња. Дизајнерите од италијанската модна марка, освен на пармантниот дизајн, мислеле и на материјалите. За колекцијата е употребен висококвалитетен памук кој совршено одговара на ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон во Ирска блеска во зелено и пие пиво

Војводите од Кембриџ се во државна посета на Даблин. Кејт Мидлтон пие пивце „Гинис“ во Даблин. На ликот и се гледа дека многу и се допаѓа. Заедно со принцот Вилијам,  тие се на тридневна посета на Даблин. Парот го посетија Gravity ...

Повеќе »

Бруклин Бекам наполни 21 година: Дејвид и Викторија му организираат забава во износ од 115 илјади евра

За роденденска забава, Викторија и Дејвид Бекам не штедат. Роденденот на нивниот син Бруклин, со кој го означува полнолетството, се смета за настан на месецот. Елтон Џон, Гај Ричи и Кара Делевињ се меѓу очекуваните гости. Роденденот ќе се одржи ...

Повеќе »

Селин Дион во стил од 60-те години како Твиги

Пејачката му оддава почит на на градот со облека со цветен принт кој потсетува на расположението од 60-те години. Модна авангарда на моментот? Селин Дион нaвистина е авангардна со тоа што го носи, враќајќи не на стилот на шеесеттите години ...

Повеќе »

Кралски изглед на денот: Софија од Весекс ја копира Меган Маркл

За премиерата на филмот Sulphur & White, во Лондон, грофицата од Весекс носеше многу тесен смарагден свилен фустан кој потсетува на здолништето што го носеше војвотката од Сасекс еден ден пред „разводот“ од кралското семејство, односно на 18-ти јануари. Дури ...

Повеќе »

Рита Ора – изненадување на модната писта на Миу Миу

Поп-ѕвездата се појави на модната писта на ревијата на Миу Миу за колекцијата есен/зима 2020/2021 година на Париската модна недела. Меѓу вообичаените познати убавици на модната писта, од Бела Хадид до Адут Акех, на пријатно изненадување ја видовме и пејачката ...

Повеќе »

И посно и вкусно, питички од праз и ориз

Пикантната мешавина на праз и ориз ги прави овие посни пити гурмански специјалитет. Намирници – 500 гр кори за пита, 3 стебленца праз (само белиот дел), филџан ориз, 3 филџани вода, сол и црн пипер, половина лажичка црвен пипер, босилек, ...

Повеќе »