Дневни архиви: 05/03/2020

Три вида некласична пица кои вреди да ги пробате

Пробајте ги овие три вида на пица кои имаат специфичен вкус кој се помни и прекрасна миризба. Горгонѕола пица За да ја подготвите оваа необична вкусна пица со вкус на горгонѕола, потребно е: 440 грама тесто за пица, 500 мл ...

Повеќе »

Меган Маркл се врати во Лондон и ќе се сретне со кралицата лице в лице

Поранешната актерка се врати во британската престолнина, првпат по „разводот“ од кралското семејство на 18 јануари. Со сопругот Хари таа ќе учествува во серија настани што веќе се закажани од 5. до 9. март. Војвотката од Сасекс (38) има бројни обврски ...

Повеќе »

Џенифер Лопез во секси издание во бел костим за капење (ВИДЕО)

Популарната пејачка ги воодушеви своите бројни следбеници на Инстаграм постирајќи видео од Мајами. Џеј Ло позира на плажа, облечена во бел едноделен костим за капење кој совршено ѝ стои. View this post on Instagram No one likes a shady beach… ...

Повеќе »

Лиам Хемсворт ја запозна својата девојка Габриела Брукс со родителите

Неколку месеци по разделбата од Мајли Сајрус, актерот на „Hunger Games“ беше фотографиран како ја претставува својата нова љубов,  манекенката Габриела Брукс, на родителите во Австралија. Тој, сега, веќе е луд за неа! Минатиот декември, четири месеци по разделбата од ...

Повеќе »

Посни печени пиперки полнети со грав

Продолжуваме со вкусни а посни рецепти. Овојпат ви предлагаме да зготвите печени пиперки полнети со грав. Потребно е – 500 грама грав, 4 главици кромид, 8 кисели бабури (пиперки) може и од туршија, црн пипер, малку масло. Подготовка Гравот сварете ...

Повеќе »

3 модни парчиња кои треба да ги имате оваа пролет!

Сакате да си купите модно парче со кое ќе бидете во тренд? Ќе шопингувате, а се размислувате што да купите за вашите шик пролетни комбинации? Оваа сезона одберете ги 3те модни парчиња и бидете вистинска пролетна девојка и жена која ...

Повеќе »

Коронавирусот ја одложи премиерата на Џејмс Бонд

Иако фановите со нетрпение ја очекуваат премиерата на новиот филм со Џејмс Бонд, поради загриженоста од коронавирусот, истите иницирале да се одложи премиерата. Продуцентите на MGM, Universal и Bond, Мајкл Вилсон и Барбара Броколи соопштија дека премиерата на „No Time ...

Повеќе »

Кети Пери е бремена, го очекува првото дете од Орландо Блум

Најавата дека е бремена од поп-ѕвездата пристигна речиси во исто време со лансирањето на новата песна Never Worn White. Бебето треба се роди во текот на летото. Поп-ѕвездата Кети Пери го очекува своето прво дете од нејзиното момче, актерот Орландо ...

Повеќе »

Куманово ќе добие Retail park

Започнува со изградба првиот Ритеил (Малопродажен) Парк во Куманово. Со вкупна површина од 35.000 м2 на купувачите ќе им бидат на располагање веќе познатите домашни и странски модни брендови, трговски ланци за храна, техничка стока, покуќнина и мебел По пример ...

Повеќе »